Fudbaleri Partizana plasirali su se u 1/4 finale Kupa Srbije.

Crno-beli su u Nišu savladali Dubočicu sa 1:0 i tako obezbedili prolaz u narednu rundu takmičenja.

Jedini gol za Partizan postigao je supertalentovani Marko Milovanović pred kraj prvog poluvremena.

Partizan je mogao do prednosti u 11. minutu, ali je odlično reagovao golman Dubočice. Pokušao je mladi Marko Milovanović, ali je čuvar mreže nominalnog domaćina bio na mestu.

Pokušao je i Aleksandar Lutovac u 16. minutu odličnim pokušajem iz prve, ali je Mladenović odbio loptu u korner.

U 20. minutu mreža gostiju se zatresla, ali je signaliziran ofsajd, pa se sa najnepopularnijim rezultatom nastavio meč.

Milovanović je lepo skočio u 33. minutu i prvi stigao do lopte u odnosu na čuvara, ali iz teške pozicije nije mogao bolje.

Partizan je u vođstvo doveo Marko Milovanović u 39. minutu nakon što je posle centaršuta Aleksandra Miljkovića odlično trznuo glavom, a lopta je konačno završila iza leđa ovog popodneva sjajnog Mladenovića.

Crno-beli su u finišu prvog poluvremena mogli i do dvostruke prednosti, ali je posle sjajnog spuštanja Lutovca udarac Lazara Pavlovića završio preko gola.

Prvu veliku priliku u nastavku meča propustio je Danilo Pantić koji je u 52. minutu sve uradio kako treba, ali je njegov udarac na gol-liniji izbacio protivnički fudbaler.

Dubočica je zapretila u 60. minutu kada je Gončić pokušao glavom, ali je lopta završila pored gola. Bio je to period kada se leskovački tim probudio, ali je i dalje ostao bez šuta u okvir gola.

Ubedljivo najopasniji napad Dubočice bio je u 78. minutu kada je Dušan Savić posle odlične akcije šutirao pored gola.

Meč je zatim ušao u mirniju fazu, a priliku da stavi tačku propustio je Rikardo, međutim njegov pokušaj nije završio iza leđa Mladenovića.

Na kraju zaslužena pobeda izmešanog Partizana na očajnom terenu u Nišu.

Be the first to comment on "CRNO-BELI SA POLA SNAGE DO ČETVRTFINALA: Milovanović srušio Dubočicu, Partizan slavio u Nišu!"