GLADIJATORSKA BORBA: Lajović u čudesnom meču doneo prednost Srbiji!

Srbija je takmičenje u Dejvis kupu započela pobedom.

Dušan Lajović je u gladijatorskom meču posle velike borbe savladao Austrijanca Džeralda Melcera sa 2:1 (7:6, 3:6, 7:5).

Srbija je tako povela sa 1:0, a priliku da nam donese nedostižnih 2:0 imaće Novak Đoković u duelu protiv Denisa Novaka.

Duci je bio veliki favorit u ovom meču, ali je na terenu morao da provede 165 minuta da bi stigao do pobede.

U prvom setu brejka nije bilo. Obojica tenisera su ljubomorno čuvala svoje servis gemove, pa se pobednik odlučivao u taj-brejku.

Lajović ga je katastrofalno započeo, pa je ubrzo gubio sa 3:1. Ipak, srpski teniser pravu seriju od 5:1 i stiže do 6:4. Nije iskoristio prvu, ali jeste drugu set loptu za vođstvo od 1:0.

Drugi set je krenuo izjednačeno kao i prvi. Međutim, u šestom gemu Melcer pravi prvi brejk na meču, a kasnije bez većih problema privodi set kraju i poravnava na 1:1.

Lajović je bolje započeo treći i odlučujući set, konačno je stigao do prvog brejka, pa je poveo sa 3:1.

Ipak, žilavi Austrijanac se nije predavao, ubrzo je napravio ribrejk i vratio se u meč. Činilo se da će se pobednik tražiti u taj-brejku, ali Lajović u 12. gemu pravi novi brek i stiže do pobede.

Imao je tri vezane meč lopte, nije ih iskoristio, ali se posle pojavila još jedna šansa, koju je posle duge razmene iskoristio da donese Srbiji prednost od 1:0.

Be the first to comment on "GLADIJATORSKA BORBA: Lajović u čudesnom meču doneo prednost Srbiji!"