NIJE SE MOGLO DO ČUDA: Oslabljena Zvezda hrabro pala u Madridu!

Košarkaši Crvene zvezde upisali su i sedmi poraz u ovosezonskoj Evroligi.

Zvezda je izgubila na gostovanju Realu rezultatom 79:67.

Crveno-beli su na meču u Madridu bili oslabljeni neigranjem Kalinića, Voltersa i Mitrovića, dok je Eron Vajt od početka sezone van tima.

Slabo je krenula Zvezda, pošto je za šest i po minuta postigla samo pet poena i svih pet postigao je Ognjen Dobrić.

Real je napravio seriju 9:0, vodio 14:5, ali je onda Majk Cirbes ušao u igru i pokrenuo crveno-bele.

Vezao je šest poena, namučio Tavaresa i na kraju prve četvrtine bilo je 16:13.

Na startu druge četvrtine je Holins pogodio uz faul i izjednačio, a do kraja prvog poluvremena gledali smo pravu rezultatsku klackalicu.

Ekipe su se smenjivale u vođstvu, Poarije je držao Real, Kuzmić Zvezdu, a kada su crveno-beli uveli Real u bonus, dolazili su i do lakih poena sa linije penala.

Na kraju prvog poluvremena je posle velike borbe bilo 32:32.

Zvezda je igrala veoma loše u napadu u trećoj četvrtini, Real je zategao odbranu i crveno-beli nisu imali pravo rešenje.

Tavares je razbijao iz reketa, kao i Jabusel, Real je pogađao i trojke, dok Zvezdi ništa nije išlo.

Brzo je Real stigao i do dvocifrene prednosti posle velike serije, pa su pred poslednju četvrtinu imali +11.

Real Madrid je na sedam minuta do kraja otišao na +19 posle serije 9:0 i tada je sve bilo jasno.

Održali su veliku prednost i došli do pobede.

Najbolji u redovima Crvene zvezde bio je Ostin Holins, koji je konačno pokazao svoj napadački arsenal. Imao je 16 poena, dve ukradene lopte i dva skoka, a pratio ga je Majk Cirbes sa 12 koševa. U ekipi iz Madrida, Tavares je upisao 15 poena, Poajre jedan manje

Be the first to comment on "NIJE SE MOGLO DO ČUDA: Oslabljena Zvezda hrabro pala u Madridu!"