DRAMA NA DORĆOLU: Zvezda UMALO ispustila Ligu šampiona!

Vaterpolisti Crvene zvezde plasirali su se u Ligu šampiona posle velike drame.

Zvezda je u revanšu baraža na Dorćolu remizirala sa italijanskom Savonom 11:11 (4:2, 2:3, 1:3, 4:3) i postala treći srpski tim u eliti, uz Novi Beograd i Radnički iz Kragujevca.

Međutim, da velikog uspeha nisu mogli bez hodanja na ivici eliminacije, iako su Beograđanin dobili i prvi susret na Apeninima (9:8).

Od gotovog su umalo napravili veresiju u meču za infarkt.

Imala je Zvezda potpunu kontrolu meča, vodila čak 6:2 na startu druge deonice, što je ukupno pet golova razlike, ali je potpuno stala.

Već do kraja poluvremena Savona je uhvatila priključak na pogodak zaostatka i tada se naslutila drama.

U nastavku je čak preokrenula serijom 6:2 i već se videlo kako crveno-beli klize u Evropa kup pri rezultatu 7:8.

U tim trenucima, crveno-bele su izvukli iz ponora najiskusniji šuteri Veljko Tankosić i Gavril Subotić, sa tri gola za preokret i velikih 11:9, ali ni to nije bilo sve.

Žilavi Italijani su dali još dva pogotka, poslednji 26 sekundi pre kraja, ali je tada ipak bilo kasno.

Zvezda je otišla u Ligu šampiona, gde će igrati u grupi sa Pro Rekom, Marsejom, Hanoverom, Jugom, Špandauom, Steauom i OSC-om.

Što se tiče strelaca, najefikasniji je bio Andrea Fondeli sa četiri gola, jedan manje je dao njegov saigrač Lorenco Bruni.

Kod Crvene zvezde su Tankosić i Subotić dali po tri, a dva Stefan Pješivac.

Be the first to comment on "DRAMA NA DORĆOLU: Zvezda UMALO ispustila Ligu šampiona!"