PARNI VALJAK POKORIO I KG: Partizan posle preokreta savladao Radnički!

Fudbaleri Partizana savladali su Radnički 1923 u Kragujevcu 3:1 (2:1), u meču osmog kola Superlige Srbije.

Partizan je tako ostvario i sedmu uzastopnu pobedu u Superligi Srbije i zadržao je prvo mesto na tabeli.

Crno-beli su gubili u Kragujevcu, ali uspeli da preokrenu do kraja prvog poluvremena i u drugom da odrade posao i dođu do nove pobede.

Radnički je iznenađujuće poveo u osmom minutu.

Po desnoj strani probio je odlično Vujačić, pronašao dovoljno prostora da uputi centaršut, gde je u kaznenom prostoru gađao Mirića.

Ipak, pogodio je Saničanina, koji nije dobro reagovao i smestio je loptu u svoju mrežu.

Autogolom štopera Partizana, Radnički dolazi do prednosti.

Partizan je odmah krenuo u napad i po izjednačenje i napadao je do kraja prvog poluvremena.

Pokušavali su udarcima van kaznenog prostora, ali su fudbaleri Radničkog odlično izlazili u blok i šutevi Jojića, Jovića i Holendera su blokirani.

Pritiskao je Partizan i do izjednačenja stigao u 38. minutu.

Jojić je sa preko 20 metara odlično gađao i pogodio gornji levi ugao.

Sjajnim golom donosi izjednačenje.

Partizan je uspeo da preokrene do kraja prvog poluvremena, pošto je Holender nakon uklizavanja pogodio za 2:1 u 45. minutu.

Odmah na startu drugog poluvremena, Partizan postiže treći gol.

Marković je ukrao loptu na desnoj strani, dodao do Rikarda, a Gomeš bez većih problema smešta loptu u mrežu za 3:1 u 48. minutu.

Mirić je mogao da smanji zaostatak, kada je zalomio Saničanina, pa gađao dva puta, ali je jednom izblokiran i jednom je lopta otišla preko gola.

Ušao je u 60. minutu i Kvinsi Menig, koji je nedavno pojačao Partizan i mogao je da se upiše u strelce pred kraj meč, ali mu je Leković odbranio udarac.

Mogao je da abude i asistent, ali je Rikardo posle njegovog dodavanja pogodio stativu.

Partizan je rutinski održao prednost i došao do pobede.

Be the first to comment on "PARNI VALJAK POKORIO I KG: Partizan posle preokreta savladao Radnički!"