SRBIJA SLAVI NOVU MEDALJU: Milica u FINALU, evo kada se bori za ZLATO!

Srbija je obezbedila treću medalju na Olimpijskim igrama.

To nam je donela Milica Mandić koja se plasirala u finale takmičenja u tekvondou u kategoriji 67+ kilograma.

Srpskinja je u polufinalu posle velike borbe savladala Francuskiju Alteu Loran sa 7:5.

Oprezno su ušle u meč obe tekvondistkinje, te nismo videli prve poene sve do sredine druge runde kada je Milica Mandić uputila udarac u predelu glave Loran.

Očekivalo se da će se sa rezultatom 3:0 otići na pauzu, ali je Loren na samom kraju druge runde vratila istom merom pa se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom.

Mogla je Mandićeva i ranije da završi ovaj meč u drugoj rundi. Pogodila je glavu Loren, ali senzori nisu registrovali njen udarac. Nekoliko trenutaka kasnije udarac Loren je registrovan.

Ipak, Mandićeva je bila staložena u presudnoj rundi te je, najpre udarcem rukom u telo, a potom i novim udarcem u glavu stigla do 7:3, što je bilo nedostižno za Loren.

Do kraja meča viđena su još dva poena kazne za Mandićevu, ali to nije ugrozilo njen plasman u finale.

Finale je na programu od 14:30, a rivalka našoj carici Milici biće Korejka Dabin Li.

Ukoliko želite da pomognete rad našeg sajta, to možete učiniti klikom na neku od reklama. Vas ništa ne košta, a nama mnogo znači.

Be the first to comment on "SRBIJA SLAVI NOVU MEDALJU: Milica u FINALU, evo kada se bori za ZLATO!"