NEMCI NA KOLENIMA: Sterling i Kejn odveli Englesku u četvrtfinale EP!

Fudbaleri Engleske savladali su na Vembliju Nemačku sa 2:0 u osmini finala Evropskog prvenstva.

Englezi će u borbi za finale igrati protiv pobednika duela Švedska Ukrajina.

Junaci selekcije „tri lava“ su Rahim Sterling i Hari Kejn koji su veoma tvrdi meč prelomili u poslednjih 15 minuta.

Tragičar Nemaca, pak, jeste Tomas Miler, koji je u 82. minutu promašio neverovatnu priliku da izjednači rezultat i, verovatno, ga uvede u produžetke.

Počelo je očekivano tvrdo, sa međusobnim ispitivanjem snaga, malo rizika i puno kontakata, duela i prekršaja.

I na obe strane videli smo po jednu veliku priliku, ako izuzmeno pokušaje sa distance Kaja Haverca iz slobodnog udarca i Rahima Sterlinga sa 25 metara.

Zicer za Nemačku je u 32. minutu propustio Timo Verner, kada je pobegao Džonu Stounsu, ali ga je zaustavio Džordan Pikford.

Na drugoj strani, u nadoknadi vremena posle velike greške Tomasa Milera u predaji lopte i kontre koju je povukao Rahim Sterling, Hari Kejn je već video loptu u mreži, ali je Mats Humels reagovao u poslednjem momentu i sačuvao „nulu“ posle 45 minuta.

Drugo poluvreme počelo je fenomenalnim volej udarcem Kaija Haverca i još boljom odbranom Džordana Pikforda.

Ponadali smo se da bi to mogao da bude nagoveštaj eksplozivnijeg nastavka utakmice, ali nije bilo tako.

Ritam je značajno opao, i jedni i drugi su „povukli ručnu“ i bojali su se greške i primljenog gola koji bi značio kraj.

Ipak, taj momenat se desio u 76. minutu, a primili su ga Nemci. Tačnije, Englezi su došli do vođstva veoma dobro izgrađenom akcijom po levoj strani.

Kejn je odložio za Džeka Griliša, on vratio na peterac, a tako je pronašao Rahima Sterlinga, igrača koji je i započeo akciju.

Miler je promašio čist zicer. Potpuno sam bio je fudbaler Bajerna, ali je lopta prešla pored desnee stative. Bila je ovo izvanredna prilika za izjednačenje. Haverc je iskoristio grešku Sterlinga i uputio loptu Mileru, međutim rezultat je ostao isti.

Hari Kejn je opravdao odsustvo u prvom poluvremenu i povisio na 2:0 pred sam finiš utakmice. Griliš je dodao loptu zvezvi Totenhema, a ovaj pucao po sredini gola. „Panceri“ nisu stigli ovu prednost, pa Lev odlazi kući i oprašta se od reprezentacije bez evropskog trofeja.

Be the first to comment on "NEMCI NA KOLENIMA: Sterling i Kejn odveli Englesku u četvrtfinale EP!"