NEOČEKIVANI DEBAKL: Ubedljiv PORAZ košarkaša Crvene zvezde!

Juniori Crvene zvezde doživeli su ubedljiv poraz reultatom 83:68 od Asvela u prvom meču završnog turnira Juniorske Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bili su Filip Branković i Nikola Šaranović sa po 14 poena i po pet skokova, dok je 11 poena uz pet asistencija dodao Vladimir Pavlović.

Crveno-beli su sjajno krenuli utakmicu, pa su na startu druge četvrtine imali prednost od osam poena razlike, bilo je 28:20. Ipak, u tom trenutku Zvezda staje i Asvel do kraja poluvremena smanjuje na 42:39.

Sve je bilo rešeno u trećoj četvrtini koju su mladi košarkaši srpskog kluba odigrali katastrofalno. Asvel je ovaj deo igre dobio sa 24:10, pa je pred poslednjih deset minuta vodio sa 63:52.

Do kraja susreta francuski tim uspeo je da odbije sve nalete Crvene zvezde i zatvori utakmicu s ubedljivom razlikom.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Fransoa Vibo sa 15 poena, uz šest skokova, tri ukradene lopte i dve asistencije. Kimani Uinsu je dopisao 13, Keni Kasijama 12, a Kilijan Malvaja 11 poena, uz sedam uhvaćenih lopti.

Crvena zvezda drugu utakmicu grupne faze igra u petak od 09.00.

Be the first to comment on "NEOČEKIVANI DEBAKL: Ubedljiv PORAZ košarkaša Crvene zvezde!"