HAMILTONOV RAZOČARAVAJUĆI VIKEND: Ferstapen dominantno u Monaku

Vozač Red Bula, Maks Ferstapen, pobednik je pete trke u sezoni Formule 1, Velike nagrade Monaka.

Holanđanin je bio najbolji u 67. izdanju čuvene trke na ulicama Monte Karla.

Ovo mu je bila prva pobeda u Monaku, druga u sezoni i 12. u karijeri i sada je na prvom mestu u generalnom poretku sa 105 bodova.

Svetski šampion Luis Hamilton je imao razočaravajući vikend, trku ja završio na sedmom mestu, ali je dobio dodatni poen za najbrži krug.

Drugi je bio Karlos Sainz, a treći Kanađanin Lando Noris, dok je Serhio Perez završio na četvrtom mestu.

Bodove su dalje osvojili i Sebastijan Fetel, Pjer Gasli, Luis Hamilton, Lens Strol, Esteban Okon i Antonio Đovinaci.

Uoči samog početka trke desio se veliki peh u timu Ferarija.

Šarl Lekler, koji je bio najbrži u kvalifikacijama i trebalo je da krene sa pol pozicije, imao je kvar na levom menjaču.

Nije bilo vremena za novu intervenciju, pa je tako situaciju iskoristio Maks Ferstapen.

Odbio je napad Karlosa Sainza sa unutrašnje desne strane, zaseo na čelu i dalje za vozača Red Bula nije bilo problema.

Iz kruga u krug je ubrzavao, da bismo u 30. krugu videli prvu promenu guma, učinio je to Hamilton, a onda su krenuli i ostali.

Naredni, 31. krug bio je katastrofa za Valterija Botasa koji je imao problem na prednjem desnom točku. Mehaničari nisu uspeli da ga odvrnu i on je morao da odustane od trke.

Serhio Perez je nakratko preuzeo čelo kada je Ferstapen u 34. krugu menjao gume, ali uskoro je i on morao u boks, pa se Holanđanin ubrzo vratio na čelo.

Sigurno je vozio do kraja, beu obzira što su i pratioci vozili vrze krugove, izdržao je sve i stigao do novog trijumfa.

Naredna trka sezone vozi se za vikend od 4. do 6. juna na stazi u Bakuu u Azerbejdžanu.

Be the first to comment on "HAMILTONOV RAZOČARAVAJUĆI VIKEND: Ferstapen dominantno u Monaku"