CRNOGORCI ZA CRNO-BELA TRI BODA: Partizan rutinski slavio na Banovom Brdu!

Fudbaleri Partizana savladali su Čukarički na Banovom Brdu sa 2:0 u meču 36. kola Superlige Srbije.

Ovo je bio prvi trijumf crno-belih na Banovom Brdu posle tri godine.

Susret je imao više značaja za Čukarički koji se bori za treću poziciju, ali domaćin nije imao ideju kako da ugrozi gol Partizana.

S druge strane, crno-beli su može se reći dobro igrali „glavomet“, dva identična gola posle skokova pred golom protivnika doneli su im sedmi uzastopni trijumf u svim takmičenjima.

Meč je počeo na najbolji mogući način, pogotkom posle prve akcije na utakmici.

Na semaforu je stajalo da je prošlo tek 20 sekundi kada se zatresla mreža domaće ekipe.

Slobodan Urošević je sjajno centrirao sa leve strane u kazneni prostor „brđana“, tamo je na pravom mestu bio Aleksandar Šćekić, nadskočio je protivnika i snažnim udarcem glavom smestio loptu u mrežu kraj desne stative.

Očekivalo se da će posle toga biti još šansi, ali se sve nakako završavalo na poluprilikama.

Čukarički je uspevao da organizuje dobre akcije i dođe nadomak gola crno-belih, ali im je u nekoliko navratra nedostajao završni udarac.

Uz to, u odbrana crno-belih je delovala sigurno, tako da domaćin nije mogao da dođe do prave šanse.

S druge strane, Natho u 17. i Miljković u 23. su pripretili udarcima, prvi je pogodio saigrača, Jovića, a u drugoj situaciji, lopta je završila preko gola.

Jedini šut u prvom delu u okvir gola Partizana, Čukarički je uputio u 38. minutu preko Đorđa Jovanoviča, kada je njegov šut sa 20 metara Stojković lako ukrotio.

Prvu veliku priliku, Čukarički je imao u 63. minutu posle prekida Docića, kada se Miladin Stevanović na metar od gola pomalo spetljao i lopta je prošla kraj desne stative. Konačno, u 80. minutu sve je rešeno.

Posle prvog kornera na susretu, lopta je došla na levu stranu do Lazara Markovića, on je sjajno ubacio pred gol gde je bio Igor Vujačić.

On je preciznim udarcem glavom poslao loptu u donji desni ugao i time potvrdio pobedu Partizana.

Be the first to comment on "CRNOGORCI ZA CRNO-BELA TRI BODA: Partizan rutinski slavio na Banovom Brdu!"