Fudbaleri Partizana savladali su Mačvu u Šapcu sa 3:1 (1:1), u meču 32. kola Superlige Srbije.

Partizan je ostvario drugu uzastopnu pobedu u domaćem šampionatu, posle poraza od Crvene zvezde.

Što se tiče Mačve, oni su protiv Partizana igrali sa sedam bonus igračima i vezali su treći poraz, a za pobedu ne znaju na osam uzastopnih utakmica.

Mačva je povela već u trećem minutu utakmice, iz prvog napada na meču.

Pejović je sa desne strane ubacio loptu na ivicu šesnaesterca, na koju je natrčao Branislav Knežević i prijemom izbacio štopera Partizana.

Ostao je usamljen 1 na 1 sa Vladimirom Stojkovićem i rutinski ga savladao za prednost domaće ekipe.

Partizan je odmah krenuo u ofanzivu i do samog kraja prvog poluvremena blistao je Miloš Gordić na golu Mačve.

Golman Crvene zvezde, koji igra na pozajmici u Mačvi, imao je čak 10 odbrana u prvom poluvremenu i delovao je nesavladivo.

Branio je sve šuteve, a pokušavali su Lazar Marković, Pavlović, Štulić, Natho, Asano… svi su imali ozbiljne prilike i dobro su gađali, ali je sve to uspeo da odbrani neverovatni Gordić.

I onda konačno Partizan dolazi do izjednačenja u 43. minutu. Miljković ulazi sa desne strane u kazneni prostor i posle nekoliko dodira sa loptom dodaje do Asana, koji je ostao usamljen na petercu.

Zaspala je odbrana Mačve i to je iskoristio Asano, koji rutinski smešta loptu u mrežu za 1:1.

Partizan je krenuo ofanzivno u drugom poluvremenu. Na klupi su ostali Štulić i strelac gola Asano, dok su od početka drugog poluvremena zaigrali Filip Stevanović i Holender.

Brzo je Partizan stigao do vodećeg gola.

Majstorski je Natho proigrao Lazara Markovića u 56. minutu, koji je zalomio Gordića i smestio loptu u mrežu za vođstvo crno-belih.

Odradio je Partizan posao do kraja utakmice – Mačva je bila bezopasna, crno-beli su gotovo celo drugo poluvreme imali loptu u svojim nogama i držali sve pod kontrolom.

Suma je u 70. minutu propustio priliku da reši pitanje pobednika, ali je bio neprecizan sa ivice kaznenog.

Golova do kraja nije bilo i Partizan je upisao nova tri boda.

Be the first to comment on "MAČVA NAMUČILA CRNO-BELE: Partizan posle preokreta POKORIO Šabac, blistao golman Zvezde!"