NEVEROVATNO: Đere posle GLADIJATORSKE borbe ostao bez titule!

Laslo Đere nije uspeo da osvoji titulu na ATP turnir Sardinija open u Kaljariju.

Od njega je posle velike borbe u tri seta bio bolji italijanski teniser, Lorenco Sonego, 2:1 (2:6, 7:6 (5), 6:4).

Šteta za Lasla jer je cele nedelje igrao izuzetno dobro, imao je i u ovom finalu koje je trajalo 183 minuta šansu da stigne do pobede, ali je Italijan u momentima odluke imao mirniju ruku.

U početnom setu, Đere je dva puta uspeo da oduzme servis protivniku, u prvom i sedmom gemu i to mu je bilo dovoljno za osvajanje početnog seta.

Teniser iz Italije se brzo pribrao, poveo je uz brejk u drugom setu sa 3:1, ali je Đere u sedmom gemu vratio brejk, a potom izjednačio na 4:4.

Na 5:5 je imao tri puta brejk loptu na servis Sonega, ali se protivnik izvukao i nešto kasnije gledali smo taj brejk.

I tu je Đere stigao do 5:5, praktično na dva poena od titule, ali je Sonego uspeo da ih veže i izjednači u setovima.

U setu odluke, Sonego je u petom gemu oduzeo servis protivniku i tu prednost je uspeo da sačuva do kraja.

Na kraju, Sonego je osim 250 poena zaradio i 40.100 evra, dok je Đereu pored 150 poena kojim će se pomeriti na ATP listi unapred, pripalo i 28.750 evra.

Be the first to comment on "NEVEROVATNO: Đere posle GLADIJATORSKE borbe ostao bez titule!"