ČUDO U DUIZBURGU: Makedonci SRUŠILI Nemce!

Fudbaleri Severne Makedonije savladali su reprezentaciju Nemačke u Duizburgu rezultatom 2:1 (1:0) u 3. kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Ko bi rekao da će posle tri runde u grupi J prvi biti Jermeni sa maksimalnih devet bodova, a drugi Makedonci sa šest, koliko imaju i večeras očajni „panceri“.

Ivica Angelovski je postavio fantastičnu taktiku, sa idealnim balansom između defanzive i napada, a prošla su mu dva u idealnim momentima.

Prvi u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena kada je najiskusniji u njihovim redovima Goran Pandev matirao Ter-Štegena.

Bio je to prvi „hladan tuš“ za Nemce.

Nemačka je, naravno, napadala i nekako je u 63. minutu došla do penala koji je sigurno izveo Ilkaj Gundogan.

Makedonci bi bili zadovoljni i bodom, ali su ugrožavali Nemce iz efektnih napada konkretnim pasovima.

U 77. minutu njima nije dosuđen čist penal zbog igranja rukom Emrea Džana, a tako što je sprečio čist pogodak.

Pandev je dobio žuti karton zbog protesta, ali to kao da je probudilo inat kod naših južnih suseda.

Timo Verner se obrukao promašajem u 80. minutu, a onda je u 85. stigla kazna preko Elifa Elmasa.

Efektno je završio kontranapad gostiju i tako doneo istorijsku pobedu reprezentaciji Severne Makedonije.

Be the first to comment on "ČUDO U DUIZBURGU: Makedonci SRUŠILI Nemce!"