POTOP CRVENO-BELIH: Armani PREGAZIO Zvezdu u Pioniru!

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su poraz od Olimpije iz Milana sa 93:72 u okviru 32. kola Evrolige.

Ekipa Etorea Mesine je tako praktično osigurala plej-of, te prišla na korak od prednosti domaće terena.

Takođe, „manekeni“ su uspeli da se osvete crveno-belima za onaj poraz u prvom delu sezone.

I ne samo za taj, nego i za prethodnih šest, koliko su puta i igrali sa klubom sa Malog Kalemegdana.

Zvezda je loše ušla u utakmicu, do prvih poena stigla tek posle skoro pet minuta i već je tad postalo jasno da će ovo biti loše veče za domaće.

Odbrana i građenje skoka su nedostajali, ali treba reći i da su gosti bili veoma precizni – sve su pogađali.

Domaći su bili na pristojnom zaostatku sve do početka drugog poluvremena, kada je usledila serija Armanija.

U tim trenucima nezaustavljiv je bio Kevin Panter, koji je pogađao iz svih pozicija i tako praktično prelomio duel.

On je bio i najefikasniji u redovima pobedničke ekipe sa 23 poena. Odlični su bili i Zek Ledej sa 14 poena i četiri skoka, odnosno Ševon Šilds sa 14 poena i pet asistencija.

Vladimir Micov je imao četiri poena i dve asistencije, a Kajl Hajns 11 poena i tri skoka.

Kod Zvezde je najviše poena postigao Džordan Lojd, 22, međutim, sa znatno manje potrošenih lopti, Ognjen Dobrić je ubacio 14 (4/5 za tri).

Niko više nije bio dvocifren kod domaćih, a Simonović i Hol su dodali po sedam.

Zvezda je pretposlednja sa skorom 9-23, dok je Armani četvrti sa učinkom 20-12.

Crveno-beli u narednom kolu, već u četvrtak, dočekuju izraelski Makabi.

Be the first to comment on "POTOP CRVENO-BELIH: Armani PREGAZIO Zvezdu u Pioniru!"