UBEDLJIVA POBEDA ZVEZDE: Crveno-beli razbili Mačvu i pobegli Partizanu na +9!

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Mačvu sa 4:0 (2:0), u zaostalom meču 22. kola Superlige Srbije.

Zvezda je tako upisala i 14. pobedu zaredom u domaćem šampionatu i pobegla drugoplasiranom Partizanu na +9.

Rutinski je do pobede došao šampion Srbije.

Krenuli su veoma ofanzivno od samog starta i to im se isplatilo. Poveli su već u 10. minutu.

Iskosa sa leve strane, Aleksandar Katai sa ivice šesnaesterca veoma precizno pogađa donji desni unutrašnjim delom stopala za vođstvo Zvezde.

Samo dva minuta kasnije, Veljko Nikolić je mogao da duplira prednost crveno-belih. Sjajno su kombinovali igrači Crvene zvezde od samog početka akcije. Ben je sa ivice kaznenog proigrao usamljenog Gajića na desnu stranu, koji odlaže Nikoliću na peterac, a on gađa pravo u Perića.

Prednost je u 24. minutu duplirao Pavkov. Bio je to mat u tri poteza.

Ivanić je dijagonalom pronašao Gajića, desni bek Crvene zvezde iz prve ostavlja Pavkovu, koji trese mrežu.

Do kraja poluvremena Zvezda je imala još nekoliko prilika, a najbolju je imao Veljko Nikolić u 26. minutu, kada je sa sedam metara pogodio stativu.

Mirno je Zvezda privela prvo poluvreme kraju i na odmor otišla sa dva gola prednosti.

Drugo poluvreme nije bilo uzbudljivo kao prvo.

Zvezda je imala nekoliko prilika u prvih 10 minuta drugog dela. Istakao se Perić odličnim odbrana posle šuteva Kataija i Nikolića, dok je Ben iz peterca loše skrenuo loptu i umesto po sredini u mrežu, poslao je pored gola.

Opao je tempo i ritam igre, Zvezda je više odrađivala posao nego što je želela da dodatno napadne rivala, dok Mačva i nije imala baš ideju kako da ugrozi Zvezdu.

Tražila je Zvezda taj još jedan gol, kojim bi stavila tačku na utakmicu i on je stigao u 79. minutu. Strelac je bio rezervista Aleksa Vukanović.

Katai je u 88. minutu postigao još jedan lep gol. Pogodio je sa ivice kaznenog i postavio konačan rezultat.

Be the first to comment on "UBEDLJIVA POBEDA ZVEZDE: Crveno-beli razbili Mačvu i pobegli Partizanu na +9!"