Sadik Degenek

Fudbaleri Almerije pobedili su u gostima Đironu sa 1:0 i tako napravili džinovski korak ka plasmanu u Primeru.

Junak crveno-belih ponovo je bio bivši napadač Partizana Umar Sadik.

Fantastični Nigerijac je u 72. minutu postigao jedini gol na meču, što mu je bio 14. ove sezone u Segundi i trenutno je treći najbolji strelac šampionata. Ovo je bio njegov treći gol na poslednje četiri utakmice.

Od 85. minuta za domaćina zaigrao je još jedan bivši fudbaler Partizana, Radosav Petrović.

Kao i obično, svaki gol Sadika i svaka pobeda Almerije idu u prilog Partizanu, koji bi na kraju sezone mogao žestoko da profitira.

Ukoliko Sadik i Almerija ovako nastave nema sumnje da će na leto u Humsku stiću velika finansijska injekcija.

Ovim trijumfom Almerija je zasela na drugo mesto i sad se nalazi na mestu koje direknto vodi u Primeru. U narednom kolu Almerija će imati priliku da napravi još jedan korak ka plasmanu u najviši rang španskog fudbala, pošto na svom terenu dočekuje Alkorkon koji se nalazi u zoni ispadanja.