Fudbaleri Partizana lako su savladali Inđiju na gostovanju sa 6:0 u meču 24. kola Superlige Srbije.

Izabranici Aleksandra Stanojević ostvarili su 13. uzastopnu pobedu u svim takmičenjima.

Klub iz Humske se ponovo približio Crvenoj zvezdi – ima tri boda manje, ali i dve utakmice više.

Ovaj duel obeležio je Takuma Asano, koji je zabeležio učinak od jednog gola i dve asistencije.

Crno-beli su od samog starta imali inicijativu, pritiskali rivala i to im se isplatilo već u sedmom minutu.

Obradovića je u kaznenom prostoru oborio Aleksić, sudija Simović je pokazao na belu tačku, a precizan je bio Birbas Natho.

Partizan je nastavio sa napadima, a solidne prilike nisu iskoristili Marković i Vujačić.

Ipak, Marković je u 41. minutu bio precizniji, iskoristio je dobar pas u prazan prostor Asana, a potom i duplirao vođstvo svoje ekipe.

Delovalo je da će se sa tim rezultatom okončati poluvreme, međutim, golman domaćih Jovičić je u poslednjim trenucima pred pauzu napravio veliku grešku u dodavanju.

Do lopte je stigao Asano, prosledio ju je Jojiću, kome nije bilo teško da se upiše u strelce.

Partizan je odlično otvorio i drugo poluvreme, a sjajnu partiju je golom krunisao Asano. On je odigrao dupli pas sa Nathom, a onda udarcem u bliži ugao savladao Jovičića.

Usledio je nešto mirniji period igre, koji je bio presečen ozbiljnom šansom za crno-bele. Ipak, Jović, a potom i Šćekić nisu bili precizni.

Do kraja utakmice Partizan je stigao do još dva pogotka. U 79. minutu rezervista Jović je iskoristio konfuziju u odbrani domaćih i lako pogodio ugao gola koji čuva Jovičić, dok je u 90. strelac bio i Vujačić.

U narednom, vanrednom kolu Partizan će dočekati Vojvodinu, dok će Inđija gostovati Javoru u Ivanjici.

Be the first to comment on "CRNO-BELA RAPSODIJA: Moćni Partizan redom gazi, Inđija prošla kao bosa po trnju!"