NASTAVLJENA SERIJA POBEDA: Zvezda DEKLASIRALA Borac!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Borac u zaostalom meču 15. kola ABA lige – 83:63.

Crvena zvezda upisala je 13. pobedu u regionalnom takmičenju i sada su u seriji od četiri vezana trijumfa u ABA ligi.

Borac je upisao i četvrti uzastopni poraz i ostaje u zoni ispadanja.

Zvezda je dobro otvorila meč, najviše zahvaljujući Marku Simonoviću, koji je imao sedam poena u prvoj četvrtini i Džordanu Lojdu sa pet poena u prvoj deonici.

Serijom Lojda i Simonovića Zvezda je došla do +7 i tu je prednost održala do kraja prve četvrtine.

Trojkom Dobrića na startu druge četvrtine Zvezda ide na dvocifrenu prednost, ali se Borac vraća serijom 8:0 i smanjuje razliku na samo koš zaostatka. Imali su i šut za tri za vođstvo, ali je promašio Džons i onda je Zvezda napravila seriju od 6:0 i vratila osetnu prednost.

Borac je dobro odigrao i završnicu, a Zvezda je na poluvreme sa +5 otišla zahvaljujući poenima uz faul Branka Lazića.

Trojkom Lazića i polaganjem Uskokovića, Zvezda na startu drugog poluvremena ponovo dolazi do dvocifrene prednosti. Nastavila je Zvezda da pogađa trojke, igrala je dobru odbranu i došla do maksimalnih +13. Borac je za četiri minuta košarke u trećoj četvrtini postigao samo jedan poen sa linije za slobodna bacanja.

Odlično je Zvezda nastavila da šutira za tri poena, pogađali su Simonović i Dobrić, a Borac je previše grešio u napadu i imao tri ofanzivna faula za četvrtinu. Pred poslednju deonicu bilo je +14 za Zvezdu.

Šut za tri poena je nastavio da služi Zvezdu i u četvrtoj četvrtini, a uz dobru odbranu, prednost se nije spuštala ispod dvocifrene brojke.

Rutinski je Zvezda održala prednost i došla do pobede.

Do trijumfa su Crvenu zvezde predvodili Džordan Lojd sa 17, Marko Simonović sa 13 i Ognjen Dobrić sa 12 poena.

MVP finala Kupa Radivoja Koraća Marko Jagodić Kuridža je imao osam poena (4/4 iz igre), 4 skoka i 3 asistencije, a uz šest iznuđenih faulova imao je najveći indeks korisnosti na meču – 20.

Osam poena postigli su i Kuzmić i Lazić, dok su po 7 ubacili Uskoković i Radanov. Igrao je još i Davidovac, koji je imao tri poena.

Kod Borca su se istakli Todorović sa 13 i Čarapić sa 12 poena. Miletić i Tornton dodali su po 9 poena.

Zvezda je ponovo sjajno šutirala trojke (14/27), dok je Borac šutirao veoma loše (8/31).

Be the first to comment on "NASTAVLJENA SERIJA POBEDA: Zvezda DEKLASIRALA Borac!"