CRNO-BELI IMAJU ZA ČIME DA ŽALE: Partizan poražen u Krasnodaru, sledi drama!

Košarkaši Lokomotive savladali su Partizan sa 74:67 u okviru 3. kola Top 16 faze Evrokupa.

Izabranici Saša Filipovskog nisu uspeli da naprave brejk u Krasnodaru i sada obe ekipe imaju učinak 1-2.

Crno-beli su šansu da nešto u ovom meču naprave ispustili za samo minut i po, krajem treće i početkom poslednje četvrtine.

Lokomotiva je tada napravila seriju od 13:2, prelomila duel i upisala nešto kasnije prvi trijumf u drugoj fazi.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Vil Kamings sa 15 poena i četiri asistencije, Džordan Kroford je dodao 14, a Mingauskas Kuzminskas 12 poena.

Kod Partizana se istakao Novica Veličković sa 15 poena. Markus Pejdž je dodao 12 poena i pet skokova, Ognjen Jaramaz 11, dok su po osam postigli Rade Zagorac i Nikola Janković.

Beogradska ekipa je dobro počela utakmicu i nakon koš za koš ritma, preuzela vođstvo.

Na startu je najbolji bio Novica Veličković, koji do prvog odlaska na klupu nije imao promašaj.

Ipak, sredinom prvog kvartala došlo je do krize u igri crno-belih, koji više od četiri minuta nisu postigli koš.

To su iskoristili domaći igrači, koji ponovo stekli prednost. Ona je rasla tokom druge četvrtine i do +11.

Partizan je imao više izgubljenih lopti u prvom poluvremenu, kao i dosta faulova u napadu.

Na kraju su uspeli da realizuju nekoliko napada i da na prvu veću pauzu odu sa pristojnim zaostatkom, 37:30.

Situacija se u trećoj četvrtini promenila. Lokomotiva je za četiri minuta postigla samo tri poena, što je Partizan iskoristio i vratio se u meč u potpunosti.

Delovalo je da će pred poslednjih 10 minuta biti egal, ali je Rade Zagorac na 14 sekundi do kraja trećeg kvartala napravio nesportsku ličnu grešku.

Domaći su realizovali dva bacanja, a onda u poslednjoj sekundi postigli trojku.

Partizan je poslednju četvrtinu otvorio onako kako je završio treću – loše.

Lokomotiva je nastavila da niže poene, te napravila seriju 11:0.

Ipak, malo po malo, gosti su trojkama uspeli da priđu na -5, međutim daleka trojka Kuzminskasa i poeni Hervija odbili su nalet crno-belih.

Naredni meč ove dve ekipe odigraće naredne nedelje u Beogradu.

Be the first to comment on "CRNO-BELI IMAJU ZA ČIME DA ŽALE: Partizan poražen u Krasnodaru, sledi drama!"