CRVENO-BELI PREŽIVELI VELIKU DRAMU: Nedović tragičar, Zvezda srušila PAO!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su na svom terenu Panatinaikos rezultatom 74:71 u 17. kolu Evrolige.

Ovo je prvi trijumf za Dejana Radonjića po povratku na klupu kluba sa Malog Kalemegdana.

Crveno-beli su zabeležili pobedu, nakon dva teška poraza – od Zenita, odnosno Igokee.

Tragičar je Nemanja Nedović, koji je prodao loptu u na 15 sekundi do kraja.

Kod crveno-belih najefikasniji je bio Kori Volden sa 15 poena i pet asistencija, a dvocifreni su bili još Ognjen Dobrić sa 11 poena i četiri skoka, odnosno Kino Kolom koji je ubacio 13 poena.

Zvezdi je ovo peti šesti trijumf u sezoni, dok je PAO ostao na pet, uz 10 poraza.

Iako je PAO bolje počeo utakmicu, crveno-beli su bili ti koji su odigrali odlično prvo poluvreme.

Na startu domaći su se malo mučili, pre svih Ognjen Dobrić, ali je upravo on započeo mini-seriju, koja je donela prvu prednost Zvezdi na meču.

Drugi deo prvog kvartala u potpunosti je obeležio Kori Volden, koji je vezao 10 poena i prosto zatrpao koš rivala.

Prvo dvocifreno vođstvo stiglo je početkom druge četvrtine, kada je Aleksa Radanov postigao svoje prve poene u Evroligi ove sezone.

U tim trenucima PAO je pokušavao da se vrati, ali je tim Dejana Radonjića uspeo trojkama da odbije taj nalet.

Atinska ekipa je u završnici prvog dela priključak uspela da održi preko slobodnih bacanja, 48:37.

Početak drugog poluvremena bio je neverovatan, ali u negativnom smislu.

Jedini poen za pet minuta igre postigao je Jagodić-Kuridža i to sa linije slobodnih bacanja.

Crnu seriju prekinuo je Duop Rit, koji je ušao na teren i postigao sedam poena zaredom.

Do kraja 3/4 timovi su nastavili u istom, sporom ritmu, a ova četvrtina je završena sa mršavih 9:9.

Zvezda je loše otvorila poslednjih kvartal, pošto je primila četiri brza poena.

Nije baš najbolje delovala ekipa Dejana Radonjića u tim trenucima, ali je sa nekoliko dobrih poteza, između ostalih i trojkom Koloma, vratila dvocifrenu prednost.

Tu kraj, međutim, nije bio, pošto je PAO uspeo da nadoknadi zaostatak i u poslednjem minutu izjednači rezultat.

Ipak, kao što je rečeno, Nemanja Nedović je na -2 i 15 sekundi do kraja napravio pogrešno dodavanje, što je zapravo odlučilo susret.

Naredni meč košarkaši Crvene zvezde igraju sa Fenerbahčeom 7. januara u Beogradu.

Be the first to comment on "CRVENO-BELI PREŽIVELI VELIKU DRAMU: Nedović tragičar, Zvezda srušila PAO!"