Košarkaši Partizana savladali su Veneciju u zaostalom meču sedmog kola Evrokupa – 79:59.

Crno-beli su tako pobedom zatvorili 2020. godinu.

Partizan je slabo otvorio utakmicu i postigli su samo 11 poena za 10 minuta.

Imali su čak osam izgubljenih lopti i za dva poena nisu pogodili do same završnice, kada je Janković dva puta pogodio zicer. Prethodno je Pejdž dao dve trojke i do poena su došli i sa linije penala.

Ni Venecija nije blistala, ali su bili sigurniji i imali su +7 posle prvih 10 minuta (18:11).

Imali su i dvocifrenu prednost na startu druge četvrtine, ali je Partizan spustio zaostatak na samo četiri poena.

Ipak, dalje od toga nisu mogli, s obzirom da su poluvreme završili sa 12 izgubljenih lopti i velikim brojem promašaja.

Na poluvremenu bilo je +6 za Veneciju (33:27).

Venecija dolazi do najvećih +11 na startu drugog poluvremena, ali brzo to smanjuje Partizan serijom 7:0.

Tomas je uzeo stvari u svoje ruke i serijom 7:0 doveo Partizan na samo minus dva.

Pejdž pogađa za tri i donosi prvu prednost Partizanu od prve četvrtine. Pejdž je nastavio da pogađa i to je bila serija od 12:0, kojom Partizan dolazi do +3.

Nastavili su da poentiraju i Tomas i Mekintajer posle ukradenih lopti i to je bila serija 16:0!

Partizan je došao do +7 i sjajna odbrana rezultovala je lakim poenima i velikim preokretom.

Serija je išla i do 21:0 i Partizan je treću četvrtinu završio sa +10.

Partizan je u istom ritmu nastavio i u poslednjoj četvrtini i održavao je prednost.

Rutinski su održavali prednost i došli do još jedne pobede u Evrokupu.

Partizan su do pobede predvodili Tomas sa 17 poena i Jaramaz sa 12.

Po 11 su dodali Pejdž i Trifunović, Mekintajer je dodao 9, Janković 8, a Dangubić 7 poena i 7 skokova.