PREKINUT OČAJAN NIZ: Zvezda posle mesec dana slavila u EL

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Beogradu Valensiju rezultatom 76:73 u 15. kolu Evrolige.

Izabranici Saše Obradovića su ostvarili prvu pobedu u elitnom takmičenju posle mesec dana.

Oni su poslednji put slavili u Milanu 18. novembra i od tada zaređali pet uzastopnih poraza.

Najzaslužniji za trijumf bio je Džordan Lojd sa 20 poena i šest asistencija.Crveno-beli sada imaju skor od pet trijumfa i 10 poraza, dok je učinak Valensije 9-6.

Crveno-beli su prvo poluvreme odigrali zaista dobro, naročito u odbrani.

Uspeli su drugu najefikasniju ekipu u Evroligi da svedu na 36 poena, od čega je polovina postignuta šutem za tri.

Na samom startu timovi su bili u egalu, da bi gosti mini-serijom stekli prednost krajem prve četvrtine.

Drugi kvartal Zvezda je otvorila jako dobro, serijom od 14:2.

Valensija je trojkama počela da se vraća, prišla beogradskoj ekipi, koja je ponovo dodala gas i vratila +9.

Klemen Prepelić je u završnici prvog poluvremena postigao još dve trojke, ali je Lazić košem uz faul odbio nalet rivala.

Poslednje poene pred pauzu, trojku, postigao je Dejan Davidovac, 45:36.

Crveno-beli su dobro otvorili i drugi period i tada stekli maksimalnih +12.

Sredinom treće četvrtine usledila je serija Valensije, koja je konstantno, trojkama održavala korak za domaćinom.

Disali su za vratom Zvezdi, a u poslednjim trenucima trećeg kvartala u potpunosti se i vratili.

Pred poslednjih 10 minuta rezultat je glasio 57:57.

Delovala je Zvezda nesigurno u prvoj polovini 4/4, ali je, čini se, trojka Lojda na četiri minuta pre kraja „prelomila“ meč.

Nešto kasnije je i Davidovac postigao važne poene, bilo je uzbudljive završnice, koja je okončana trijumfom Zvezde.

Crveno-beli naredni meč igraju u utorak protiv Zenita u Sankt Peterburgu.

Be the first to comment on "PREKINUT OČAJAN NIZ: Zvezda posle mesec dana slavila u EL"