Fudbaleri Partizana lakom i ubedljivom pobedom nad lučanskom Mladosti završili su 2020. godinu – 4:0 (2:0).

Crno-beli su tako upisali osmu uzastopnu pobedu i ponovo prišli Crvenoj zvezdi na 6 bodova zaostatka.

Njihov najveći rival svoj meč 19. kola Linglong Superlige Srbije igra od 16 časova protiv Metalca u Gornjem Milanovcu i tu utakmicu moći ćete da gledate u direktnom prenosu na TV B92, kao i u Live BLOG-u na B92.net.

Utakmica u Humskoj imala je nesvakidašnju uvertiru, pošto je štoper domaćih Svetozar Marković pred sam meč dobio temperaturu i morao je da propusti meč.

Zamenio ga je Bojan Ostojić, ali je iz protokola morao da ispadne i kapiten Vladimir Stojković, da bi u startnih 11 bio „bonus“ igrač Aleksandar Popović.

Mladost je u Beograd došla da igra fudbal i nije želela da se brani, što svakako zaslužuje respekt. Ali, to nije bio pravi recept za bodove Neška Milovanovića.

To je otvorilo prostor timu Aleksandra Stanojevića, često preko potreban kako bi na vreme „otvorili“ protivnika.

Ovog puta su u tome uspeli u 25. minutu kada je Sejduba Suma upisao asistenciju za Takumu Asana, a on pogodio od stative.

Kada Partizan na vreme „načne“ rivala, onda je sve lakše, pa je imao još otvoreniji put ka trijumfu.

Do drugog gola došao je u 42. minutu, nakon što je dosuđen jedanaesterac zbog prekršaja nad Igorom Vujačićem u skoku.

Penal je izveo Bibars Natho i, kao i uvek do sada, golmana Zečevića je poslao u jednu, a loptu u drugu stranu.

Partizan je u potpunosti kontrolisao igru i u nastavku, tražio je Stanojević da se napada i postigne još koji gol.

I igrači su mu ispunili tu želju. Tačnije, Sejduba Suma novom asistencijom i Ivan Obradović golom u 59. minutu.

Bio je to prvi pogodak bivšeg reprezentativnog beka po njegovom povratku u Humsku u septembru.

Nakon toga je ritam meča opao, beleži se pokušaj Miloša Jojića u 75. minutu iz slobodnog udarca. Gađao je same rašlje sa oko 25 metara, ali je Zlatko Zečević sačuvao svoju mrežu.

On nije uspeo, ali Lazar Marković jeste u 84. minutu da postigne četvrti gol za kraj 2020. godine.

Jojić nikako nije imao sreće da pogodi, pošto je u 88. minutu pogodio i prečku.

Be the first to comment on "PARNI VALJAK PREGAZIO LUČANCE: Suma dirigovao, Partizan se igrao fudbala i upisao osmu pobedu u nizu!"