TEŽE OD OČEKIVANOG: Zvezda se mučila, pa u nastavku slomila Bačku!

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom terenu ekipu Bačke 2:0 (0:0) u poslednjoj utakmici 18.

Na jesenjem oproštaju od „Marakane“ ove godine, aktuelni šampion je teže nego što se očekivao slomio goste i upisao tri boda zahvaljujući golovima Mirka Ivanića i Dijega Falčinelija.

Bačka se dobro držala prvo poluvreme, najviše zbog Alekse Milojevića koji je odbranio pregršt udaraca – Milunoviću, Benu, Ivaniću i Falčineliju, i bio je glavni „krivac“ što nije bilo golova.

U tom periodu crveno-beli su pogodili prečku posle udarca italijanskog napadača, kao i stativu kada je mogao Rađen da postigne autogol…

A onda je Zvezda sve dileme rešila za samo 10 minuta u drugom poluvremenu.

Prvo je Mirko Ivanić pogodio posle samo 36 sekundi igre, na odbitak i odbranu Milojevića nakon udarca Bena, a ubrzo je pitanje pobednika rešio prvi centarfor Zvezde.

Falčineli se kao pravi italijanski napadač najbolje snašao u petercu gostiju i smestio loptu u mrežu posle još jedne odbrane Milojevića.

Tako je prekinuo „post“ od šest utakmica bez gola…

Do kraja utakmice videli smo sporiji tempo i Zvezdino odrađivanje posla.

Tim Dejana Stankovića je na kraju 19. runde ostala na devet bodova razlike u odnosu na prvog pratioca i „večitog“ rivala Partizan.