U ŽELEZNIKU NIŠTA NOVO: Zvezda 27. put u nizu savladala FMP!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su FMP u meču 10. kola ABA lige – 111:75.

To je deveta pobeda ove sezone u regionalnom šampionatu i crveno-beli ostaju na vrhu.

Ovo je bila 27. uzastopna pobeda protiv FMP-a.

FMP je dobro otvorio utakmicu i zahvaljujući Popoviću, koji je postigao 7 poena, imao +7 posle prva tri minuta igre.

Onda je Crvena zvezda dodala gas i serijom 9:0 preokrenula rezultat.

Posebno su se istakli u šutu za tri poena i brzo su stigli do dvocifrene prednosti, koju su rutinski održavali do kraja četvrtine.

Domaćin je smanjio zaostatak na početku druge deonice, ali smo onda gledali reprizu prve.

Zvezda je mini-serijama samo povećavala prednost i šut za tri poena radio je besprekorno.

Kapiten Branko Lazić pogodio je sva četiri šuta za tri, pogađali su i Simonović, Lojd, Dobrić…

Na kraju prvog poluvremena je Zvezda dobro igrala odbranu i išla na liniju penala, pa još jednom mini-serijom pred dolaze do velikih +23.

Zvezda drugo poluvreme otvara sa tri vezane trojke i ide na +30.

FMP je uzvratio serijom od 8:0, ali je Zvezda nastavila da pogađa trojke i prednost je i dalje bila ogromna.

Na kraju treće četvrtine bilo je +26 za Zvezdu.

Poslednja četvrtina donela je malo neobavezne košarke.

FMP je pokušavao da smanji zaostatak i izbegne potpuni debakl, dok je Zvezda nastavila da igra svoju igru i pogađa šuteve.