NEZAPAMĆENA DRAMA U BEOGRADU: Printezis srušio Zvezdu u poslednjem napadu!

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Olimpijakosa u meču 13. kola Evrolige – 79:81.

Zvezda je sjajno otvorila utakmicu, kao i svaku prethodnu.

’Pljuštale’ su trojke, vezivali su ih Volden, O’Brajant i Rit, pa su crveno-beli brzo došli do +9.

Nastavili su da igraju dobro u odbrani i da rutiniraju u napadu, a Olimpijakos je za šest i po minuta košarkše postigao samo sedam poena.

Svi osim Slukasa bili su slabi na početku i to je sve koristio beogradski tim.

Na parketu se našao i mladi Aleksa Uskoković i pokazao da zaslužuje šansu u Evroligi.

Zvezda je postigla 30 poena i imala +14 nakon prvih 10 minuta.

Osetio se pad u igri u drugoj deonici, ali ni Olimpijakos nije blistao.

Zvezda je do kraja prvog poluvremena održavala dvocifrenu prednost, koju je raspoloženi Vasilis Spanulis uspeo da smanji na osam poena i sa +8 se otišlo na veliki odmor.

Treću četvrtinu obeležio je neverovatni Eron Herison.

Prvo je Slukas pogodio neverovatan šut preko dvojice od tablu u poslednjoj sekundi napada, da bi Olimpijakos nastavio da daje lake poene i da igra sjajnu odbranu.

Herison je vezao tri trojke u tri napada, poslednju sa osam metara i vratio Olimpijakos u egal.

Nije Zvezda blistala u napadu, uglavnom je samo Lojd davao poene i sve su to koristili gosti.

Na kraju je Larencakis trojkom doneo preokret i u poslednju četvrtinu je Olimpijakos ušao sa poenom prednosti.

Zvezda je u prvoj četvrtini postigla 30 poena, a u naredne dve ukupno 31.

Olimpijakos poslednju četvrtinu otvara serijom 5:0 preko Spanulisa i Printezisa i dolazi do +6.

Larencakis je trojkom nastavio za +9, pa Zvezda uzvraća serijom od 8:0 i dolazi na poen zaostatka.

Ipak, neverovatni Larencakis pogađa novu trojku i Martin sa linije za slobodna bacanja vraća Olimpijakos na +5.

Volden je trojkom vratio zaostatak na dva poena i igralo se koš za koš.

Lojd je preuzeo odgovornost i izjednačio na 1:45 do kraja.

O’Brajant je na 1:30 sa dva bacanja doneo prednost Zvezdi, nakon čega Žan-Šarl maši polaganje, a Davidovac faulira Printezisa u napadu na 56 sekundi do kraja.

Printezis pogađa u svom stilu za 78:78 na 40 sekundi do kraja.

Volden je promašio trojku i ostalo je 17 sekundi.

Obradović je tražio faul i na 8,6 sekundi Lazić pravi faul nad Spanulisom!

Spanulis je promašio jedno, Obradović je tražio tajm-aut i Zvezda je imala napad za pobedu.

O’Brajant je na 6,8 sekundi fauliran i imao je dva bacanja, promašio je prvo, ali je pogodio drugo za 79:79.

Printezis je pogodio uz faul za 81:79 i slobodno bacanje je je promašio, ali nije bilo vremena više za Zvezdu.

Lazić je bacio loptu sa pola terena, koja nije ni došla do koša.

Printezis je sa 16 poena bio najefikasniji u redovima Olimpijakosa, a pratili su ga Spanulis sa 14, Slukas i Herison sa po 12 i Larencakis sa 11 poena.

U redovima Crvene zvezde istakli su se O’Brajant sa 16, Volden i Lojd sa po 13 i Jagodić-Kuridža sa 10 poena.

Be the first to comment on "NEZAPAMĆENA DRAMA U BEOGRADU: Printezis srušio Zvezdu u poslednjem napadu!"