OČAJNA PARTIJA CRVENO-BELIH: Budućnost slavila u Beogradu, prvi poraz Zvezde!

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Beogradu od Budućnosti sa 67:65 u okviru 9. kola ABA lige.

Izabranici Saše Obradovića su tako zabeležili četvrti poraz u poslednjih pet mečeva u svim takmičenjima.

Sa druge strane, Podgoričani su ostali jedina neporažena ekipa u regionalnom šampionatu.

Izabranici Petra Mijoviću su odlično odigrali prvo poluvreme, naročito u ofanzivnom delu.

Prosto nezaustavljiv je bio Nikola Ivanović, koji je u tom periodu, za samo 14 minuta na terenu postigao 20 poena. I to protiv najboljeg odbrane u ligi.

Imao je samo jedan promašaj iz igre i bio ubedljivo najbolji igrač ekipe.

Na startu duela viđene su jake odbrane, da bi se potom sve otvorilo i trojke su počele da pljušte.

Igralo se u serijama u prvoj četvrtini, koju je rešila Zvezda rezultatom 20:17.

Tim Saše Obradovića je odlično krenuo i drugi kvartal, međutim, nakon tajm-auta Mijovića, Ivanović počeo da briljira.

Prvo je vratio svoju ekipu u egal, a onda i potpuno preokrenuo rezultat, a Podgoričani su na pauzu otišli sa +5.

Budućnost je dobro otvorila i drugo poluvreme, kada su uostalom imali i najveću prednost, +8.

Zvezda je trojkama Voldena i Davidovca smanjila zaostatak, da bi usledio potom prazan hod, pošto više od dva minuta nije bilo koševa.

Malo po malo, domaći su topili prednost rivala, koja je na kraju treće četvrtine iznosila, 56:55.

Poslednja deonica je bila veoma tvrda, na mali broj poena.

Viđeno je i dosta grešaka, promašaja. Sve u svemu, drama nije izostala.

Volden je 27 sekundi do kraja ubacio dva slobodna bacanja i domaći su odlučili da brane poslednji napad, nadajući se da će dočekati promašaj, a onda imati vremena da i sami pogode.

Kobs jeste promašio, međutim, Davidovac nije uspeo da uz zvuk sirene donese trijumf svojoj ekipi.

Be the first to comment on "OČAJNA PARTIJA CRVENO-BELIH: Budućnost slavila u Beogradu, prvi poraz Zvezde!"