KATASTROFALAN PORAZ UMORNIH SRPKINJA: Sa Hrvatskom za prolaz

Rukometašice Srbije pretpele su težak poraz od Mađarske 38:26 (20:11) u drugom kolu C grupe na Evropskom prvenstvu u Danskoj.

Umorna Srbija, samo 16 sati od podviga protiv svetskog šampiona Holandije 29:25, doživela je debakl protiv Mađarske.

Verovatno očekivan kada se sagleda činjenično stanje, ali ne i ovoliko visok, nakon što su Srpkinje bile konkurentne u samo početnih 10-ak minuta.

Tako će Srbija igrati za prolaz sa Hrvatskom u ponedeljak od 18.15 u Koldingu.

U drugom meču iste grupe, u nedovršenom kolu, od 18.15 sastaju se Hrvatska i Holandija.

Bez energije, uz hendikep izostanka najbolje igračice Andree Lekić zbog teške povrede, izabranice Ljubomira Obradovića su podbacile.

Mađarice su potpuno nadigrale naše rukometašice, kontantno povećavale razliku, sve do poslednjih 10 minuta kada su usporile.

Bilo je i 16 golova razlike po skoro identičnom receptu – greškama Srbije u napadu, što su Mađarice kažnjavale u kontri pred nebranjenim golom.

Na kraju „samo“ 12 razlike i prvi poraz Srbije na kontinentalnom prvenstvu.

Najefikasnija je bila Sandra Sološi-Šačik sa čak 10 golova iz 12 pokušaja (83 odsto), Viktorija Lukač je dala šest, a Nadine Šacl pet.

U srpskom timu usamljena je bila Sanja Radosavljević sa pet pogodaka iz isto toliko šuteva, dok su jedan manje dale Jelena Lavko i Jelena Trifunović.

Be the first to comment on "KATASTROFALAN PORAZ UMORNIH SRPKINJA: Sa Hrvatskom za prolaz"