RUTINA: Čelsi i Sevilja novim pobedama do osmine finala LŠ!

Fudbaleri Čelsija i Sevilje obezbedili su plasman u osminu finala Lige šampiona.

Oni su u tome uspeli već nakon četvrtog kola grupe E elitnog takmičenja.

Ove dve ekipe stekle su nedostižnu prednost u odnosu na Krasnodar i Ren.

Čelsi je savladao francusku ekipu sa 2:1, dok je Sevilja istim rezultatom bila bolja od Krasnodara.

Engleski i španski tim stekli su nedostižnu prednost u odnosu na rivale i imaju po 10 bodova.

Ruski i francuski predstavnik ostali su na samo jednom osvojenom bodu.

Čelsi je imao nešto bolje šanse od Rena u prvih 45 minuta.

Najbolju je propustio Timo Verner na samom startu, kada je sa ivice peterca prebacio čitav gol.

Ipak, ubrzo, u 22. minutu, gosti su imali razloga za slavlje. Mejson Maunt je lepo uzeo rivalu loptu na svojoj polovini, uposlio Hadsona-Odoija, koji je rutinski rešio situaciju 1 na 1.

Imao je Maunt šansu nešto kasnije da duplira vođstvo, ali je Gomis dobro reagovao.

Domaći su pokušavali do pauze da izjednače, imali su nekoliko prilika, ali nisu bili uspešni.

Drugo poluvreme nije bilo naročito interesantno, a Ren je imao maltene samo jednu šansu da poravna rezultat i to posle jednog od kornera, ali je Mendi bio siguran.

Ipak, u 85. minutu dobro skače posle kornera i donosi izjednačenje.

Delovalo je da će se tako završiti, međutim, Olivije Žiru po ko zna koji put rešava utakmicu i donosi sva tri boda Čelsiju.

Sevilja je do vođstva u Rusiji stigla brzo, već u 4. minutu.

Ivan Rakitić je sjajno uhvatio odbitak i preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio desni ugao gola Krasnodara.

Mogli su Andalužani da dupliraju prednost do pauze, ali Dijego Karlos nije bio precizan. Takođe, prste je umešao i VAR u 33. minutu, a arbitar je nakon pregledanja snimka odlučio da ne svira penal za goste.

Krasnodar je odmah krenuo ofanzivno u drugom poluvremenu i to mu se isplatilo.

Strelac je Vanderson, koji je šutirao iskosa, lopta je prošla kroz „šumu nogu“ i na kraju završila u mreži Sevilje.

Domaći nisu nastavili nakon pogotka u istom ritmu, a do kraja meča još je samo Munir El Hadadi iz Sevilje imao priliku za gol.

Ono što mu nije uspelo tada, jeste u petom minutu sudijske nadoknade. Sevilja je uspela na kraju da slavi sa 2:1.

Be the first to comment on "RUTINA: Čelsi i Sevilja novim pobedama do osmine finala LŠ!"