KK Partizan

Košarkaši Partizana savladali su u Zagrebu Cibonu sa 82:75, u sedmom kolu ABA lige.

Izabranici Saša Filipovskog prokockali su dvocifrenu prednost u trećoj četvrtini, ali su na kraju ipak uspeli da slave.

Najzaslužniji je bio Nemanja Gordić, koji je sa poenima i asistencija početkom poslednjeg kvartala prelomio utakmicu.

Crno-beli u regionalnom takmičenju sada imaju učinak 4-3, a Cibona 2-5.

Na startu duela igralo se u serijama. Prvo su domaći krenuli dobro, da bi crno-beli ubrzo uzvratili.

Nakon tajm-auta Ivana Velića krenuli su i jedni i drugi sa trojkama.

Na jednoj strani Drežnjak i Markota, na drugoj Zagorac i Dangubić.

Posle igre u serijama i dobrog šuta sa distance, prešlo se na rezultatsku klackalicu, iz koje za prednošću izlazi Partizan.

Početkom drugog kvartala gosti prvi put stiču dvocifrenu prednost, koju na jednu cifru Cibona uspeva da spusti.

Ipak, u finišu poluvremena, Partizan ponovo trojkama stiče nešto ubedljivije vođstvo i na pauzu odlazi sa +10, 50:40.

Zagrepčani su odlično ušli u drugo poluvreme i za samo četiri minut nadoknadili zaostatak i poveli.

Partizan je u tim trenucima zaista delovao izgubljeno, mnogo je grešio, ali je nekako uspeo da konsoliduje redove u finišu treće deonice.

Igralo se koš za koš uglavnom, da bi crno-beli pred poslednju deonicu stekli dva poena prednosti.

Partizan je u poslednjoj četvrtini zaigrao mnogo bolje, dok Cibona ništa nije mogla da ubaci više od sedam minuta.

Nekako su uspeli da postignu koš, ali to je već bilo kasno.

Na kraju, pobeda Partizana u ABA klasiku.

Be the first to comment on "CRNO-BELIMA KOŠARKAŠKI KLASIK: Partizan mnogo oscilirao, ali pobedio Cibonu u Zagrebu!"