Fudbaleri Partizana savladali su Spartak, u meču 14. kola Superlige Srbije – 2:1 (1:0).

Partizan je agresivno krenuo od samog starta.

Imao je dva vezana kornera u prva dva minuta, a do prednosti je mogao kada je golman Dujmović izašao na 25 metara od gola i ostavio praznu mrežu.

Miljković je gađao sa preko 30 metara na prazan gol, ali daleko pored gola.

Tekijaški je imao solidnu šansu u 10. minutu za Spartak, kada je gađao glavom sa šest, sedam metra, ali je bio neprecizan.

Dujmović je u 22. minutu odbranio solidan pokušaj Stevanovića, da bi zatim u 30. minutu odbranio zicer Nathu sa pet metara.

U međuvremenu je Spartak postigao gol, koji je opravdano poništen zbog ofsajda.

Asano je u 34. minutu doneo prednost gostima iz Beograda.

Dobio je odličnu loptu u prostor, prošao po desnoj strani i snažnim udarcem po sredini gola matirao golmana Spartaka.

U 40. minutu je Spartak mogao do izjednačenja.

Denković je prošao Miljkovića i dodao do Bjelovića, koji gađa sa pet metara, ali ga blokira Šćekić.

Natho je pred kraj prvog poluvremena gađao sa ivice šesnaesterca levom nogom, ali neprecizno, pa je lopta otišla preko gola i to je bila poslednja prilika u prvom poluvremenu.

Holender je propustio dve velike šanse na startu drugog poluvremena.

Prvi put je u 47. minutu dobio loptu u prostor, išao ka golu, ali je odlučio da šutira na gol sa 20 metara i to je odbranio Dujmović.

Još bolja prilika je bila u 51. minutu.

Natho provlači Šimuri kroz noge i izbacuje Asanu u prostor, koji ide u kontru sa Holenderom 2 na 1.

Dao mu je dodavanje u pravo vreme, Holender je bio usamljen na 10 metara, ali je šutirao po sred gola, što je odbranio Dujmović.

Svi ti promašaji kažnjeni su u 60. minutu.

Srećković, koji je dva minuta ranije ušao u igru, gađa sa 20 metara, brani Stevanović, ali na odbitak naleće Tufegdžić i smešta loptu u mrežu za izjednačenje u Subotici.

Partizan je do nove prednosti došao u 71. minutu.

Posle centaršuta Miljkovića, Holender dodaje do Šćekića na peterac, koji glavom smešta loptu u mrežu.

Ponovo je Holender imao neverovatnu šansu, Natho ga je izbacio samog pred golmana, ali se mađarski reprezentativac ponovo obrukao. To je moglo veoma skupo da košta crno-bele.

I onda u 89. minutu penal za Spartak.

Lutovac je srušio Šimuru i sudija je pokazao na belu tačku.

Marčić je preuzeo odgovornost, ali mu je Stevanović odbranio penal i doneo pobedu Partizanu!

Be the first to comment on "ČUDESAN MEČ U SUBOTICI: Partizan vodio, Holender promašivao, a onda Stevanović odbranio penal za pobedu!"