PARNI VALJAK SAMLEO ITALIJANE: Razigrani Partizan deklasirao Veneciju!

Košarkaši Partizana upisali su prvu pobedu u sezoni posle ubedljivog trijumfa nad Venecijom sa 95:73 u 2. kolu Evrokupa.

Crno-beli su posle uvodnih poraza u Evrokupu i ABA ligi trijumfovali u drugom kolu evropskog takmičenja.

Utakmica je odigrana u dvorani „Ranko Žeravica“ na Novom Beogradu, a izabranici Vlada Šćepanovića zablistali su u drugom poluvremenu i u poslednjih 20 minuta odigrali fenomenalan meč.

Crno-bele je do pobede vodila odlična odbrana u drugom poluvremenu, a režiser preokreta bio je Rašon Tomas koji je „eksplodirao“ u trećoj deonici.

Partizan je dobro ušao u meč i stigao do uvodnog vođstva posle dobre igre u tranziciji (18:11).

Ubrzo su zavidan šuterski kvalitet pokazali gosti, a briljirao je Vot koji je vodio Veneciju do izjednačenja.

Partizanu u prvoj četvrtini nisu od ruke išla bacanja, Dangubić je promašio oba, Janković nekoliko, pa je rezultat bio 23:23.

Drugu četvrtinu obe ekipe otvorile su dosta turbulentno, sa velikim brojem uspona i padova.

Smenjvali su se i jedni i drugi u vođstvu, a u ovom delu meča viđena je verovatno najlošija košarka tokom celog meča sa dosta izgubljenih lopti, faulova u napadu i promašaja.

Venecija je u nekoliko navrata imala priliku da se „odlepi“, ali su crno-beli, pre svega zbog Kodija Miler-Mekintajera, uspeli da ostanu u egalu i na pauzu da odu sa minusom od samo jednog poena (42:43).

Crno-beli su sredinom druge četvrtine krenuli da preuzimaju stvari u svoje ruke.

Mic po mic Partizan je igrao sve bolje, a onda je Rašon Tomas „eksplodirao“. Igrao je odlično u odbrani, kao i cela ekipa, ali je pre svega doprineo u napadu.

Tomas je u trećem kvartalu postigao 16 poena, a crno-beli su Veneciju u tom delu igre pobedili sa 33:15.

To je bilo dovoljno da pred poslednjih deset minuta bude 75:58 i da meč bude praktično gotovo.

Partizanu u poslednjoj deonici nije išlo najbolje u napadu, ali je odbrana bila na jako visokom nivou.

O tome govori i podatak da je Venecija za šest minuta košarke postigla samo četiri poena, pa je Partizan mirno priveo meč kraju i sebi obezbedio dobar rezultat u pravljenju eventualnog „trougla“ u završnici grupne faze.

Najbolji kod domaćina bio je pomenuti Tomas sa 22 poena (6/7), a odlično su ga pratili Miler-Mekintajer sa 18 poena (7/10) i šest asistencija, kao i Ognjen Jaramaz sa 17 poena.

Niko više nije bio dvocifren, a Erik Mika i Markus Pejdž su postigli po osam poena.

Na drugoj strani se istakao Mičel Vot sa 16 poena (7/11), Majkl Barmos je imao 11, a Džeremi Čapel devet poena.

U trećem kolu, 14. oktobra Partizan gostuje Uniksu u Kazanju, a Venecija dočekuje Burž.