BLAMAŽA JUNAJTEDA: Šest komada Totenhema na Old Trafordu, Murinjo slavi!

Fudbaleri Totenhema deklasirali su Mančester junajted u 4. kolu Premijer lige sa 6:1 na Old Trafordu.

Ovo je najteži poraz Junajteda u istoriji Premijer lige, zajedno sa onim od Sitija 2011. godine kada je takođe bilo 6:1. Murinjo je tako ubedljivo savladao svoj bivši klub.

Ipak, sam početak meča nije uopšte nagoveštavao ovakav brodolom Solskjerovog tima.

Posle trideset sekundi Junajted je dobio penal, Sančez je srušio Marsijala, a Bruno Fernandeš je rutinski savladao Ljorisa za vođstvo Mančestera.

Posle ovog gola sve je išlo na vodenicu Totenhema. Dva minuta kasnije katastrofalna rekacija odbrane domaćina.

Neverovatno je šta su Lindelef i Baji radili u kaznenom prostoru, pošto nisu mogli da izbace loptu, a ona se zbog nespretnosti štopera vratila na peterac ispred De Hee, gde je Ndombele prišao, oduzeo loptu i smestio je u mrežu.

U sedmom minutu Murinjov tim stiže do preokreta. Kejn je fauliran na sredini terena, brzo je izveo slobodan udarac i poslao loptu u prostor za Sona, koji lako matira De Heu za 1:2.

Propast Junajteda započela je u 28. minutu.

Bez ikakve potrebe Marsijal udara pesnicom u bradu Lamelu i sudija mu pokazuje direktan crveni karton. Možda i preoštro.

To koristi Totenhem i u 30. minutu postiže treći gol. Strelac je bio Hari Kejn.

Za potpunu katastrofu Junajteda u prvom poluvremenu pobrinuo se Son drugim golom na meču u 37. minutu.

Odbrana Junajteda nije postojala na terenu.

Solskjer je na poluvremenu izbacio Matića i Bruna, a ubacio je Freda i Mektomineja, dok je kasnije ušao Van de Bek umesto Grinvuda.

To ništa nije pomoglo Junajtedu.

Peti gol za Totenhem postigao je Orije u 51. minutu.

Poslednjih pola sata utakmice se nije ništa posebno dešavalo.

Totenhem je odrađivao posao, Junajted se trudio da izbegne još veću katastrofu i pokuša da nekako makar ublaži poraz.