ITALIJAN TRENIRAO SA NOVAKOM, PA NAPRAVIO ČUDO: Prvo veliko iznenađenje na RG!

Mladi italijanski teniser Janik Siner napravio je prvo iznenađenje na Rolan Garosu.

On je u prvom kolu pariskog Grend slema savladao favorizovanog Davida Gofana sa ubedljivih 3:0 (7:5, 6:0, 6:3). Meč je trajao 122 minuta.

Belgijanac je bio 11. nosilac turnira, ali nije pokazao ništa što bi ukazivalo na veliku razliku u rankingu, iskustvu u odnosu na 19-godišnjeg rivala.

Sineru je ovo bio debi na Rolan Garosu, a u pripremama za turnir u Parizu trenirao je sa najboljim teniserom sveta Novakom Đokoviće. Sparing sa Novakom mu je svakako pomogao da spremnije dočeka duel sa Gofanom.

Siner je do prvog seta stigao posle brejka pri rezultatu 6:5. Ipak, svoju nadmoć Italijan je demonstrirao u drugom setu koji je osvojio sa 6:0.

Bio je to period u kom je vezao čak 11 uzastopnih osvojenih gemova: dva u prvom, šest u drugom i tri na početku trećeg seta.

Tu je potpuno slomio favorizovanog Belgijanca i lako priveo meč kraju.

Sada preuzima mesto Gofana u žrebu i u sledećem kolu protivnik će mu biti bolji i duela kvalifikanta Bonzija i Finca Rusuvorija.

Be the first to comment on "ITALIJAN TRENIRAO SA NOVAKOM, PA NAPRAVIO ČUDO: Prvo veliko iznenađenje na RG!"