NATHO PONOVO SPASAO CRNO-BELE: Partizan sa bele tačke slomio otpor Zlatibora

natho

Fudbaleri Partizana savladali su Zlatibor u Užicu rezultatom 1:0 (0:0) u utakmici osmog kola Linglong Superlige Srbije.

Utakmicu su obeležile dve sudijske odluke o kojima će biti priče. Najpre poništen gol Partizanu u prvom poluvremenu i potom penal iz kog je došao do trijumfa.

Ali, da krenemo iz početka.

Partizan je odmah uspostavio kontrolu igre i poseda lopte, ali to se u fudbalu ne računa.

Bile su potrebne šanse i golovi, ali do njega Partizan nije dolazio.

Sa distance su pokušavali Takuma Asano i Lazar Marković, no nije bilo rezultata.

Potom je u 31. minutu Partizan postigao gol, ali ga je sudija Zoran Široki poništio na asistenciju svog „mahača“.

Usporeni snimak je doneo dosta polemike, zbog čega se u toku utakmice oglasio i klub iz Humske.

Osim opisane situacije iz 31. minuta, nije bilo još mnogo uzbuđenja u prvom poluvremenu, pa je Stanojević reagovao već u pauzi.

U igru su ušli Umar Sadik i Filip Stevanović, a od 60. minuta je na teren morao i Bibars Natho.

Ali, ni najjači „arsenal“ kojim je Partizan večeras raspolagao nije bio dovoljan da se zatrese mreža.

Gosti su iz minuta u minut stezali obruč, pa je tako Miljković imao dobru priliku, potom i Marković u dva navrata, ali su bili neprecizni.

Pokušali su i Asano i Natho sa distance, ali su i oni za po metar šutirali pored desne stative gola Čupića.

I onda momenat odluke u 80. minutu.

Korner sa leve strane Vitas je skrenuo glavom, a onda je Zoran Široki procenio da je Đokić loptu poneo rukom.

Bunili su se domaći fudbaleri, a Natho je namestio loptu na „belu tačku“.

Bio je veoma siguran i tako je doneo pobedu Partizanu.

Stanojević je potom odlučio da uvede defanzivnije igrače i da odbranio rezultat u čemu je uspeo.

Istina, golman Popović je bio zaslužan za to.

U poslednjim minutima je odbranio sjajan udarac Đakovca i sačuvao tri boda Partizanu.

Be the first to comment on "NATHO PONOVO SPASAO CRNO-BELE: Partizan sa bele tačke slomio otpor Zlatibora"