Fudbaleri Partizana plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Partizan je kao gost savladao Sfintul posle produžetaka – 0:1, dok u regularnom delu nije bilo golova.

Naredni protivnik Partizana u kvalifikacijama za Ligu Evrope je belgijska Šarloa, sa kojom će igrati 24. septembra, ponovo u gostima.

Od samog starta bilo je jasno kako će se ova utakmica odvijati – Partizan će imati posed i napadati, dok će se Sfintul organizovano braniti i čekati kontre.

Partizan je krenuo agresivno, iznudio nekoliko kornera, a jedini udarac bio je pokušaj Ostojića glavom sa penala, koji je lako uhvatio golman domaće ekipe.

Suma je bio najaktivniji i imao je nekoliko dobrih poteza, a ubedljivo najlošiji na terenu bio je napadač Umar Sadik.

Previše je komplikovao, ulazio u šanse sa spuštenom glavom i nije šutirao ka golu na vreme, tačnije nije šutirao uopšte.

Upropastio je dve dobre prilike kada je previše driblao i u oba navrata je njegov pokušaj da odigra povratnu loptu blokiran.

Jednom je sa ivice šesnaesterca poslao loptu na tribine iz dobre pozicije, dok je u 37. minutu propustio najbolju šansu u prvom poluvremenu.

Izašao je 1 na 1 sa golmanom Sfintula, koji nije izašao na vreme, mogao je da bira gde će da šutira, a on je gađao slabo po zemlji i po sredini i golman je to lako odbranio.

Asano je takođe imao dobru priliku, kada je bio usamljen na sedam metara od gola, ali je volej udarcem gađao pored gola.

Sfintul je mogao do prednosti kada je Volkov ubacio loptu sa desne strane, a Zdjelar zamalo skrenuo loptu u svoju mrežu.

Srećom po crno-bele, dobro je reagovao Stojković.

U drugom poluvremenu su crno-beli želeli više da šutiraju ka golu.

Pokušavali su gotovo svi igrači u ofanzivi.

Marković, Natho i Lazar Marković, koji je ušao u 63. minutu umesto Stevanovića, gađali su po sredini gola i Kalensa je to lako hvatao, dok su udarci Sume i Natha išli pored gola.

Odlično se branio Sfintul, pogotovo u poslednjih 20 minuta, kada su svi bili na 40 metara od svog gola i Partizan nije imao ideju kako da to probije.

Nije bilo prostora za dodavanja kao u prvom poluvremenu, pa je crno-belima bilo sve teže da dođu do šesnaesterca domaće ekipe i da odatle nešto pokušaju da naprave.

Sadik se povredio i morao je da izađe u 77. minutu, a zamenio ga je Matić.

Upravo je on imao sjajnu priliku tri minuta kasnije, pošto je dobio loptu u prostor, ostao usamljen, ali je prebacio loptu sa leve na desnu nogu i šutirao daleko pored gola, što je razbesnelo trenera Stanojevića.

Do kraja regularnog dela nije bilo previše uzbuđenja i otišlo se u produžetke.

Slab je bio početak prvog produžetka, ali smo ipak videli pogodak na kraju prvih 15 minuta.

Lutovac je srušen u petercu posle jednog centaršuta i estonski sudija pokazao je na belu tačku.

Natho je rutinski realizovao u 104. minutu penal i doneo Partizanu prednost.

Sfintul je u drugom produžetku krenuo na sve ili ništa, pa se Partizanu otvorio prostor za kontre.

Crno-beli su sačuvali prednost i obezbedili plasman u narednu rundu.

1 Comment on "CRNO-BELI PREŽIVELI MOLDAVSKI PAKAO: Natho sa bele tačke prekratio Partizanove dvosatne muke!"

1. Tihomir Radojevic | 18/09/2020 at 20:53 | Одговори

Ocito je da vecina njih koji nose drespartizana, nezasluzuju GA.sa onakvom igrom Oni su u rangu neke trece live Albanije.