VELIKI ŠOK U RIMU: Ispao jedan od najvećih favorita!

Italijanski teniser Janik Siner napravio je veliko iznenađenje u 2. kolu Mastersa u Rimu.

Domaći igrač savladao je favorizovanog Stefanosa Cicipasa sa 2:1 (6:1, 6:7(9), 6:2).

Mladi Siner je odigrao savršen meč i potpuno zasluženo je pobedio trećeg nosioca na turniru. Meč je trajao 140 minuta.

Italijan je potpuno dominirao u prvom setu, Cicipas je izgledao kao neki amater. Siner je Grka bukvalno počistio, rivalu je dozvolio samo gem, pa je ovaj deo igre rešio u svoju korist sa 6:1.

Drugi set doneo je daleko veću borbu i pravu ludnicu.

Siner je nastavio dominaciju iz prvog, lako je poveo sa 3:0 i činilo se da će obrukati Cicipasa. Ipak, dogodilo se potpuno suprotno.

A onda u drugom setu prava „ludnica“.

Odmah je u drugom gemu napravio Siner brejk i stigao ekspresno do 3:0.

Stegla mu se ruka kada je servirao za pobedu, pa pri rezultatu 5:3, Cicipas pravi brejk i vraća se u meč.

Grk je napravio brejk i u 11. gemu, servirao je za izjednačenje, ali se vraća mladi Siner i odvodi set u taj-brejk.

„Prštali“ su mini-brejkovi, imao je Cicipas 4:1, međutim se opet Siner vratio i poveo je 7:6, gde je propustio prvu meč loptu.

Meč loptu je propustio i na 9:8, pa Cicipas uzima tri vezana poena i dolazi do izjednačenja.

Delovalo je kao da Cicipas ima psihološku prednost i da će doći do preokreta, ali Siner ponavlja igru iz prvog seta, pravi dva brejka i dolazi brzo do 4:0.

Do kraja je dobrim servis gemovima čuvao prednost i došao do pobede.