MIOMIRE, MAJSTORE: Kecmanović OSVETIO Đerea i osvojio prvi titulu u karijeri!

Srpski teniser Miomir Kecmanović osvojio je turnir u Kicbilu.

On je u finalu savladao Nemca Janika Hanfmana sa 2:0 (6:4, 6:4) i tako stigao do prve ATP titule u karijeri. Hanfman je u polufinalu bio bolji od Lasla Đerea, pa se može reći da je Miomir osvetio svog kolegu iz reprezentacije.

U prvom setu ključan je bio treći gem u kojem je Kecmanović stigao je do brejka. Svoju prednost čuvao je do samog kraja, pa je ovaj deo igre rešio u svoju korist sa 6:4.

Kecmanović je na startu drugog seta odmah napravio brejk, i činilo se da će to biti lagana pobeda. Ipak, Nemac nije hteo da se preda, pa je ubrzo stigao do ribrejka i izjednačio na 2:2.

Usledila su dva gema gde je svako osvajao svoj servis, a onda ključan trenutak meča. Pri rezultatu 3:3, Kecmanović bez izgubljenog poena dolazi do brejka i vođstva od 4:3. Nemac je imao još jednu šansu da se vrati u meč, i to kada je srpski teniser servirao za pobedu. Propustio je dve brejk lopte Hanfman da izjednači na 5:5. Kecmanović je zatim iskoristio drugu meč loptu da stgine do najvećeg uspeha u karijeri.

Be the first to comment on "MIOMIRE, MAJSTORE: Kecmanović OSVETIO Đerea i osvojio prvi titulu u karijeri!"