Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u 3. kolo US Opena.

On je u 2. rundi Grend slema u Njujorku savladao Kajla Edmunda sa 3:1 (6:7, 6:3, 6:4, 6:2) posle 197 minuta igre.

Prvi set je obeležila velika napetost i drama, a gemovi su trajali „čitavu večnost“.

Ko god servira, on osvaja gem i tako je bilo sve do taj-brejka.

U taj-brejku prvog seta smo videli dva mini brejka, veliku borbu i trijumf Kajla Edmunda, a verovali ili ne, čitav prvi set je trajao duže od sat vremena.

Jedan sat i osam minuta.

Ono što je takođe bilo interesantno je da je Novak imao tri gema u nizu na svom servisu u kojima nije izgubio niti jedan jedini poen, a tu seriju mu je Edmund prekinuo tek u taj-brejku.

Đoković je poklekao u 11. poenu taj-brejka, gde je ispustio svoj servis, a onda je Edmund odservirao za vođstvo.

Kada je drugi set počeo, Novak je bio potpuno „drugačija životinja”.

Bio je siguran na svom servisu, napravio je brejk u četvrtom gemu kojim je došao do 3:1.

Servis je u drugom setu bio najjače oružje Novaka Đokovića, pa je uspeo novim asom da potvrdi sjajnu igru i brejk u ovom setu i da povede sa 4:1, da bi posle jako dobre igre obojice tenisera Novak Đoković, naravno, asom sa 6:3 osvojio drugi set.

U trećem setu je Novak uspeo da kreira veliku prednost i da sve to prokocka.

Počelo je tvrdo, oba tenisera su osvojila prvi gem na svom servisu, pa Đoković osvaja još jedan i onda pravi brejk, pa je za tren oka posle duplog brejka na semaforu stajalo 4:1 u korist najboljeg svetskog tenisera.

E, tada se Đoković opustio, Edmund je uspeo da se u potpunosti vrati u ovaj meč i posle dva brejka bilo je 5:4 za srpskog tenisera, a onda je Novak 12. asom stekao prednost od 40:0 u desetom gemu trećeg seta, pa je bez izgubljenog poena stigao do prednosti od 2-1.

Na startu četvrtog seta Đoković odmah pravi brejk!

Propustio je dve brejk lopte, neutralisao dve gem lopte Edmunda, izborio novu brejk šansu i iskoristio je.

U petom gemu Đoković pravi novi brejk, dolazi do 4:1 i rešava meč.

Do kraja je rutinski odservirao za pobedu.

Naredni protivnik biće mu nemački teniser Jan Lenard Štruf, kojeg je nedavno savladao na Sinsinati Mastersu.

Be the first to comment on "SLABO KRENUO, PA SMAZAO BRITANCA: Spektakularni Novak srušio Edmunda za 3. kolo US Opena!"