DEMONSTRACIJA SILE: Lukaku i Lautaro petardirali Šahtjoj, Inter u finalu LE!

Fudbaleri Intera plasirali su se u finale Lige Evrope, ubedljivom pobedom nad ukrajinskim Šahtjorom rezultatom 5:0.

Golove vredne meča za trofej drugog po kvalitetu evropskog takmičenja postigli su Lautaro Martines (x2), Romelu Lukaku (x2) i Danilo D’Ambrozio.

Izabranici Antonija Kontea će finale protiv Sevilje igrati u petak u Kelnu od 21.00.

Nakon početnog ispitivanja snaga, prva šansa na meču pretvorena je u gol.

Čuvar mreže Šahtjora Andrij Pjatov je loše uposlio saigrača, Nikolo Barela je presekao loptu, malo je poveo, centrirao, a Lautaro Martines glavom sve to u gol pretvorio.

To je nateralo pulene Kastra Luisa da krenu da igraju, ali nikako nisu mogli da naprave konkretnu šansu.

U 30. minutu je delovalo da će do nje nekako uspeti da dođu, ali Dodo nije uspeo da proigra Žuniora Moraeša.

Uzvratio je Nikolo Barela nakon nekoliko minuta, da bi ukrajinska ekipa najbolju priliku, odnosno pokušaj imala u finišu prvog dela igre.

Tada je sa ivice šesnaesterca šutirao Markos Antonio, ali je lopta otiša preko prečke.

Prvo poluvreme apsolutno je proteklo u ritmu koji odgovara italijanskom predstavniku.

Drugo poluvreme bolje su otvorili igrači Intera i već u 48. minutu preko Lautara Martinesa, koji je pokušao lobom da savlada Pjatova, umalo došli do dupliranja prednosti.

Šahtjor je bio blizu izjednačenja u 62. minutu. Ogromnu priliku nije iskoristio Žunior Moraeš, koji je glavom iz neposredne blizine šutirao glavom pravo u Handanoviča.

Kazna je stigla samo dva minuta kasnije, kada je Danilo D’Ambrozio nakon kornera Marcela Brozovića pogodio mrežu Pjatova.

Nakon desetak minuta mirnijeg perioda igre, „nerazuri“ su u samom finišu potpuno razbili protivnika.

Prvo je u 74. minutu novi gol postigao Lautaro Martines, koji je iskoristio dodavanje Barele, odnosno Lukakua nakon greške Tarasa Stepanenka.

Omaleni Argentinac je i samo četiri minuta kasnije učestvovao kod novog pogotka svoje ekipe.

On je uposlio Romelua Lukakua, koji je lepo otvorio stopalo i pogodio dalji ugao Pjatova.

Upravo je Belgijanac dotukao rivala i postigao poslednji, peti pogodak na meču.

Lukaku je protutnjao kroz odbranu ukrajinskog tima i postavio konačnih 5:0.

Finale između Intera i Sevilje na programu je u petak od 21.00 na stadionu u Kelnu.

Be the first to comment on "DEMONSTRACIJA SILE: Lukaku i Lautaro petardirali Šahtjoj, Inter u finalu LE!"