LAGANA TROJKA NA PRAZNOJ MARAKANI: Zvezda deklasirala Napredak!

Vladan Lukić Marakana

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Napretka sa 3:0, u meču 26. kola Linglong Superlige Srbije.

Strelci za crveno-bele bili su Tomane u 22, Željko Gavrić u 53, odnosno Mirko Ivanić u 88. minutu.

Utakmica je odigrana na praznoj Marakani, koja je bila zatvorena za navijače zbog pandemije koronavirusa.

Izabranici Dejana Stankovića rutinski su ostvarili četvrtu pobedu ovog proleća i održali 11 bodova prednosti u odnosu na Partizan.

Sa druge strane, Kruševljani nisu uspeli ni u šestoj utakmici da ostvare trijumf i sada su 12. na tabeli.

Domaći su, baš kao i u svim mečevima na svojoj Marakani, napali rivala od samog starta.

Ipak, velike šanse su izostale, bar kada je reč o početku susreta. Dve poluprilike promašili su Ben i Pavkov, da bi prvo veće uzbuđenje viđeno u 22. minutu.

Upravo je tada Zvezda i povela, a strelac je bio Tomane.

Posle kornera, Pavkov je lepo glavom prebacio loptu na drugu stativu, a najbrži je bio Portugalac koji je zatresao mrežu Gordića i tom prilikom zaradio udarac u glavu od defanzivca gostiju. Ipak, napadač crveno-belih se ubrzo pridigao i nastavio utakmicu.

Samo pet minuta kasnije, isti igrač je ponovo bio u centru pažnje, kada ga je Ćurović obororio u svom kaznenom prostoru.

Odgovornost je preuzeo štoper Radovan Pankov, ali je bio neprecizan sa bele tačke, pogodivši prečku.

U završnici poluvremena pokušavao je mladi Željko Gavrić, koji u dva navrata nije mogao da postigne pogodak.

Ono što nije uspeo u finišu prvog, jeste na startu drugog.

Igrao se 53. minut, kada je 19-godišnji krilni napadač prebacio kroz noge jednom protivničkom igraču, odigrao dupli pas sa Nikolićem, a potom rutinski pogodio drugi ugao Gordićevog gola.

Nastavili su crveno-beli sa napadima, u potpunosti su kontrolisali utakmicu, a šanse su redom promašivali Ben, Pavkov, Petrović i Ivanić.

Interesantno, prvi udarac ka golu Borjana upućen je tek u 67. minutu, kada je pokušao Aleksić.

Konačan rezultat postavljen je u 88. minutu, kada je Mirko Ivanić iskoristio dodavanaje El Fardu Bena i postigao gol posle duže vremena.

U narednoj rundi Crvena zvezda ponovo igra kod kuće, protiv Radnika iz Surdulice, dok će se Napredak na „Krovu“ sastati sa Voždovcem.

Be the first to comment on "LAGANA TROJKA NA PRAZNOJ MARAKANI: Zvezda deklasirala Napredak!"