NEMANJA BJELICA i BOGDAN BOGDANOVIC kosarkas reprezentacije Srbije na utakmici FIBA Svetskog Kupa protiv Brazila u Gradskoj hali, Madrid, Spanija 10.09.2014. godine Foto: Herve Bellenger / MN PRESS PHOTO Kosarka, Srbija, Brazil, FIBA Svetski Kup, Spanija 2014

Sakramento Kingsi ostvarili su preokret koji će se prepričavati.

Kingsi su pobedili Minesota Timbervulvse na gostovanju rezultatom 133:129, posle produžetka.

Sakramento je uspeo da nadoknadi ukupno 27 razlike, to jest čak 17 poena zaostatka na dva i po minuta do kraja, dođe do dodatnih pet minuta, a onda i pobedi.

Briljantnu partiju pružio je Nemanja Bjelica, koji je imao 20 poena (7/10), devet skokova, osam asistencija, dve ukradene lopte i tri blokade.

Da bi nadoknadili pomenutu razliku, Kingsi su morali da krenu loše. Minesota je već tokom prve četvrtine došla do 16 poena prednosti, a razlika je ubrzo i uvećana.

Izabranici Luka Voltona na poluvreme su otišli sa -18, a ni u trećoj četvrtini nisu imali nikakav odgovor za raspoložene „vukove“.

Minesota je tokom treće četvrtine imala i maksimalnih 27 poena prednosti, a bila je na +17 na dva i po minuta do kraja. Tada je usledio nestvaran preokret.

Kingsi su napravili ogromnu seriju, trojkom Hilda došli na -3 na 30 sekundi do kraja, a šut je zatim promašio Endrju Vigins.

Dieron Foks je fauliran na 4,7 sekundi do kraja. Pogodio je prvo bacanje, drugo namerno promašio, a onda uhvatio ofanzivni skok i pogodio za izjednačenje. Šut za pobedu je promašio Karl-Entoni Tauns.

Obe ekipe su dosta ofanzivno ušle u produžetak, gde ih je sačekala nova drama.

U poslednji minut se ušlo nerešenim rezultatom, a Kingsi su prelomili boljim izvođenjem bacanja, te kompletirali potpuno nezamisliv preokret.

Badi Hild je bio nezaustavljiv sa klupe sa 42 poena (14/24). Foks je imao 22 poena, šest skokova i sedam asistencija, dok je doprinso dao i Bogdan Bogdanović sa 11 poena (4/11), i šest uhvaćenih lopti.

Na drugoj strani Endrju Vigins je imao 36 poena, devet skokova i osam asistencija. Pratili su ga Robert Kavington sa 24 i Tauns sa 23 poena.

Be the first to comment on "LJUDI MOJI, PA JE LI TO MOGUĆE: Bogdan, Bjelica i Kingsi režirali jedan od najvećih preokreta u istoriji košarke!"