BOD OD ZLATA: Srpkinje kraljice drame, zlatan remi u meču sa Danskom

Rukometašice Srbije i Danske odigrale su nerešeno, 26:26 u Grupi 1 u drugoj fazi takmičenja na Svetskom prvenstvu u Japanu.

Tim Ljubomira Obradovića je prikazao odličnu igru, naročito u prvom poluvremenu kada je srpski tim imao i šest golova prednosti.

Na poluvremenu je Srbija vodila 14:11, ali su Dankinje odličnom igrom, naročito u odbrani uspele da u drugom poluvremenu zaustave Srbiju.

Ipak, to nije bilo dovoljno da stignu do preokreta. Danska je imala poslednji napad za pobedu, ali je prečka stala na put velikoj pobedi Dankinja.

Najbolja u srpskom timu bila je Pop-Lazić sa šest golova, po pet su postigle Liščević i Stojiljković, dok je Lavko četiri puta zatresla mrežu protivnica.

U redovima Danske istakle su se Jorgensen sa šest i Jensen sa pet golova.

Osvajanjem tog boda sada su treće na tabeli čime su ditrektno ostavile Dansku bez šansi da se plasira na Olimpijski turnir.

Srbija će ako Norveška pobedi Nemačku od 12.30 u petak igrati za plasman od petog do šestog mesta.

Ukoliko pobede Nemice, Srbija će igrati za sedmo mesto protiv Crne Gore ili Švedske. U svakom slučaju, naš tim ima veliku šansu da se kvalifikuje na Olimpijski turnir.

Izvor: sk

Be the first to comment on "BOD OD ZLATA: Srpkinje kraljice drame, zlatan remi u meču sa Danskom"