PREMIJER LIGA:

LIVERPOOL, ENGLAND - NOVEMBER 30: Virgil van Dijk (R) of Liverpool scores his teams second goal with header during the Premier League match between Liverpool FC and Brighton & Hove Albion at Anfield on November 30, 2019 in Liverpool, United Kingdom. (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Fudbaleri Liverpula iskoristili su kiks Mančester sitija i stekli 11 poena prednosti na prvom mestu na tabeli Premijer lige.

„Crveni“ su savladali Brajton 2:1, uprkos isključenju golmana Alisona Bekera 14 minuta pre kraja meča 14. kola.

Veliki trijumf timu Jirgena Klopa doneo je odbrambeni tandem. Dvostruki asistent bio je bek Trent Aleksander-Arnold, a dvostruki strelac štoper Virdžil van Dajk.

Brajton je smanjio zaostatak preko Danka, tri minuta nakon isključenja Alisona koji je igrao rukom van kaznenog prostora, ali gosti nisu uspeli da izbegnu poraz na „Enfildu“.

Novu pobedu ostvario je Totenhem pod vođstvom Žozea Murinja. Spursi su savladali Bornmut 3:0, revišvi meč sredinom drugog poluvremena.

Dvostruki strelac bio je Dele Ali, dok je dve asistencije zabeležio Heung-min Son. „Pevci“ su drugom uzastopnom pobedom stigli do pete pozicije na tabeli.

Neočekivanu pobedu slavio je Vest Hem, na gostovanju u gradskom derbiju sa Čelsijem 1:0. Aron Kresvel je zakucao loptu u mrežu „plavaca“ početkom drugog poluvremena.

Čelsi je dominirao, imao 13 šuteva više od rivala, ali je uputio svega tri u okvir Vest Hemovog gola za 90 minuta igre.

Pobedu u gostima je ostvario i Kristal Palas, koji je nadigrao Barnli 2:0. Strelci su bili Vilfred Zaha u nadoknadi prvog poluvremena, te Džefri Šlup koji je rešio meč 12 minuta pre kraja.

Srpski reprezentativac Luka Milivojević je odigrao ceo meč sa „orlove“.

IZVOR: MOZZART SPORT

Be the first to comment on "PREMIJER LIGA:"