SUDIJE PRESUDILE PARTIZANU: Crno-beli u TRILERU izgubili od Budućnosti

U osmom kolu ABA lige košarkaši Partizana izgubili su od Budućnosti u Podgorici rezultatom 65:60 (12:19, 17:18, 22:15, 14:8)

Crno-beli su poraženi posle haosa u finišu utakmice.

Sudije su direktno uticale na ishod, jer su u poslednjim minutima donele veliki broj sumnjivih odluka, sve na štetu Partizana. U poslednjih pet minuta su izabranicima trenera Andree Trinkijerija dosudile čak tri faula u napadu, nisu dosudile očigledan prekršaj nad Gordićem…

Sve to dovelo je do „eksplozije“ Trinkijerija, koji je uleteo na teren i dobio drugu tehničku, samim tim i isključujuću grešku, pa su crno-beli u završnici bili i bez trenera.

Utakmicu su sudili Saša Pukl, Damir Javor i Milan Nedović.

Crno-beli ponovo nisu uspeli da trijumfuju u Morači i time su nastavili crnu seriju poraza na ovom parketu.

Poslednji put su bili uspešniji od Budućnosti 2014. kada ih je sa klupe predvodio Duško Vujošević.

Meč u dvorani Morača doneo je čvrstu igru oba tima, ali i loš procenat šuta na obe strane. Crno-beli su od sredine prve četvrtine, pa sve do kraja treće imali kontrolu, a u pojedinim trenucima bili su i nadomak dvocifrene prednosti.

Budućnost je u poslednjoj četvrtini napravila seriju 15:4 i došla do preokreta, za koji se ispostavilo da joj je i dovoljan za trijumf.

Partizan je predvodio Novica Veličković sa 11 poena, a ujedno je on bio i jedini dvocifren u svom timu, pored njega zapaženu rolu imali su Mozli sa 8p i 6sk i Tomas sa 8p i 8sk.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Džejkob Kobs sa 14 poena, dok su po 12 dodali Hasan Martin i Nikola Ivanović.

Budućnost je sada prva sa sedam pobeda i jednim porazom, dok je Partizan peti sa pet trijumfa i tri poraza.

Kurir sport

Be the first to comment on "SUDIJE PRESUDILE PARTIZANU: Crno-beli u TRILERU izgubili od Budućnosti"