Bravo, Vošo! Šahtjor pregažen u Novom Sadu

Sjajna igra Vojvodine i ubedljivo slavlje u prvoj utakmici trećeg kola kvlalifikacija za Ligu šampiona. U maloj dvorani novosadskog Spensa pregažen je Šahtjor iz Soligorska u tri seta i svega 75 minuta igre – 25:21, 25:18, 25:18.

Ekipa Siniše Gavrančića imala je problema samo u finišu prvog seta. Iako je vodila rezultatom 21:14, gosti su se vratili serijom 6:1 i prišli na svega dva poena zaostatka, ali je to samo motivisalo Lale da dodatno pojačaju ritam i stignu do vođstva.

U drugom i trećem setu gotovo identična situacija, Vojvodina je već nakon prvog tehničkog tajm-auta pojačavala i ritam i lagano stizala do poena.

Najzaslužniji za slavlje Vojvodine bio je Aleksandar Blagojević, koji je osvojio 19 poena za svoj tim, dok su po 11 upisali Simić i Perić. Kod gostiju je Čarapović imao devt, a Radžijuk osam. Revanš meč u Soligorsku zakazan je za 27. novembar.