NASTAVIO TAMO GDE JE STAO: Tadićeva bomba spasila Ajaks! (VIDEO)

Fudbaleri Ajaksa remizirali su (2:2) u meču prvog kola holandske Eredivizije protiv Vitesea.

Ajaks, šampion Holandije, nije uspeo da dođe do sva tri boda u drugom zvaničnom meču ove sezone, nakon što je osvojio Superkup protiv PSV-a.

Vitese je poveo u 13. minutu preko Beroa, ali je u 30. izjednačio potencijalno novi igrač Real Madrida Doni van de Bek.

Domaćin je ponovo poveo u 55. minutu, a Ajaks je nastavio da napada, da drži loptu u svom posedu i da češće ima prilike.

Do izjednačujućeg gola i do konačnih 2:2 došlo se u 75. minutu, kada je još jedanput zablistao povremeni kapiten Srbije Dušan Tadić.

Tadić je „projektilom“ sa nekih sedam metara do gola savladao golmana Vitesea i doneo bod polufinalisti Lige šampiona.

Sudija je kod Dušanovog gola morao da gleda VAR, ali je on pokazao da srpski fudbaler nije bio u ofsajdu. Do kraja meča vezista domaćina Rešedli Bazoer je dobio crveni karton, ali Ajaks to nije uspeo da iskoristi.

„Kopljanici“ naredni meč igraju u okviru trećeg kola kvalifikacija za LŠ, u utorak gostiju solunskom PAOK-u.

Be the first to comment on "NASTAVIO TAMO GDE JE STAO: Tadićeva bomba spasila Ajaks! (VIDEO)"