Ivana Jorović nije uspela da se plasira u treće kolo Vimbldona, pošto je od nje bila bolja Amerikanka Alison Risk.

Risk je savladala Jorovićevu sa 6:2, 6:7(3), 9:7 posle dva časa i 53 minuta borbe.

Ivana je bila blizu preokreta, u dva navrata je spasla meč loptu, ali je na kraju pobedu slavila iskusnija protivnica.

Na početku duela prvi napad videli smo od srpske teniserke, koja ipak nije iskoristila dve brejk lopte. Risk je to kaznila, povela sa 3:1, a onda spasla još dve prilike za brejk.

Jorovićeva je konačno napravila brjek, ali pretrpela još jedan, i to je bio kraj prvog seta.

U nastavku igre Amerikanka je povela sa 2:0, a naša teniserka nastavila da propušta šanse. Uspela je da se vrati, povede 3:2, a onda na 5:5 spasi tri brejk lopte i odvede meč u taj-brejk.

Taj deo igre Ivana je dobila oduzevši protivnici svaki poen na servisu (5/5), te uvela meč u peti set.

U odlučujućem delu igre viđena je ogromna borba – Jorovićeva je gubila 5:2, ali uspela da se vrati i izjednači na 5:5.

Risk je prvu meč loptu imala na riternu, pri vođstvu od 6:5, koju nije iskoristila. Isti slučaj desio se u narednom Ivaninom gemu, ali već u sledećem, na 8:7 za Risk, spasa nije bilo.

Risk, koja je u prvom kolu izbacila Hrvaticu Donu Vekić, u trećoj rundi sastaće se sa boljom iz duela Kanepi – Benčić.

Be the first to comment on "KAKVA ŠTETA: Sjajna Ivana Jorović posle neverovatne borbe i tri seta eliminisana sa Vimbldona!"