LITVANIJA LAK ZALOGAJ: Ubedljiva pobeda Srbije pred praznom “Marakanom”

Fudbaleri Srbije pobedili su Litvaniju rezultatom 4:1 u okviru četvrtog kola kvalifikacija za EURO 2020.

Naš tim je posle ubedljivog poraza u Ukrajini upisao ubedljiv i važan trijum pred nastavak kvalifikacija.

Posle četiri odigrana kola Srbija se nalazi na trećoj poziciji sa četiri osvojena boda.

Selektor Mladen Krstajić je na teren izveo ofanzivnu postavu sa dva napadača, Lukom Jovićem i Aleksandrom Mitrovićem, i to mu se isplatilo već posle prvih 45 minuta.

Meč je počeo dosta “tiho”, bez ikakvih indikacija da će u prvom poluvremenu pasti tri gola, ali se sve jako brzo promenilo.

Prva velika prilika viđena je u 13. minutu, kada je Jovićev šut sa nekih sedam metara od gola odbranjen, ali se nije dugo čekalo i na prvi gol.

Mitrović je iskoristio veliku grešku zadnje linije odbrane gostiju i ostao sam, jedan na jedan, te poslao loptu tik uz stativu gola Litvanaca.

Srbija je posle postignutog gola pojačala tempo igre, pa je ubrzo Jović imao još jednu ogromnu priliku, ali ga je ovog puta prečka omela da postigne gol.

Ipak, litvanska sreća nije dugo trajala, pošto su Orlovi u dva minuta dali dva gola i rešili sve dileme oko ovog susreta.

Prvo je Mitrović iskoristio nesebično dodavanje Tadića posle sjajne akcije naših fudbalera. Čim su Litvanci krenuli sa centra, izgubili su loptu. Ona je na kraju stigla do Jovića koji je prelepo plasirao loptu i poslao je u nebranjeni deo mreže za vođstvo Srbije od 3:0.

Do kraja poluvremena izabranici Mladena Krstajića imali su još jednu priliku, preko Jovića, ali Bartkus ponovo izašao kao pobednik.

Drugo poluvreme počelo je kao i prvo. Krstajić nije ništa menjao, a Srbija je kontrolisala ritam i čuvala loptu od gostiju, ali u isto vreme nije stvarala šanse.

Sve do 67. minuta nije se desilo ništa ozbiljnije, a tada je, posle jedne konfuzne situacije u kaznenom prostoru, Lukić napucao Kostića, koji je bio u ofsajdu.

Litvanija stiže do gola u 71. minutu. Mitrović je nespretno udario loptu rukom, a sudija je opravdano pokazao na kreč. Novikovas je hirurški precizno izveo najstrožu kaznu i smanji na 3:1

Selektor Krstajić je reagovao izmenom, ubacivši Živkovića za Kostića, a “orlovi” su vratili kontrolu odmah posle primljenog gola

Ređale su se šanse naših fudbalera, a Jović je u 81. minut sa samo tri metra posle dodavanja Kolarova ponovo pogodio prečku.

Jović je uskoro napustio teren, a zamenio ga je Katai. Upravo je vezista Čikaga u nadoknadi vremena asistirao rezervisti Ljajiću za konačnih 4:1.

Neposredno nakon gola zvezde Bešiktaša švajcarski sudija je odsvirao kraj.

U narednom kolu kvalifikacija Grupe B “orlovi” dočekuju aktuelnog šampiona Evrope i Lige nacija Portugal, 7. septembra, dok istog dana u Litvaniju dolazi Ukrajina.

Tok meča mogli ste da pratite na našem sajtu.

Komentari na "LITVANIJA LAK ZALOGAJ: Ubedljiva pobeda Srbije pred praznom “Marakanom”"