Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan, u derbiju koji su obeležili faulovi i ne toliko tečna i lepa igra, ali i dva penala, po jedan na obe strane, konačan ishod 2:1.

Prvo poluvreme prošlo je sa svega nekoliko šansi, od kojih je najbolja viđena u prvom minutu kada je u kapitenskom okršaju prezimenjaka, Filip Stojković levom nogom šutirao i zagrejao rukavice Vladimiru.

Na drugoj strani Danilo Pantić je bio u najizglednijoj šansi, ali posle njegovog udarca Milan Borjan nije ni morao da interveniše. Bakljade na obe strane, i sa juga i sa severa, ali ono što je obeležilo prvi deo meča jesu faulovi – 27 za 45.minuta + 4 kornera i ko zna koliko auta.

Veći deo drugog dela je protekao u laganom ritmu, a živost u meč uneli su igrači crveno-belih sa dva gola.

Najpre je Ben pogodio sa penala, pošto je oboren u kaznenom prostoru, u 60. minutu meča.

Dvadeset minuta kasnije Vukanović postiže gol. Protrčao je pored Uroševića i faktički sa penala zakucao loptu u mrežu. Oba puta je u odbrani crno-belih kiksnuo Urošević.

Gol nade za Partizan doneo je Rikardo sa bele tačke, nakon što je Marin faulirao Zdjelara u kaznenom prostoru.

Do kraja meča crveni karton za Strahinju Pavlovića.

U narednom kolu Zvezda gostuje u Novom Sadu ekipi Vojvodine 1. maja od 16 časova, dok Partizan dočekuje ekipu Lučana.

Posle ovog kola crveno-beli su uvećali prednost u odnosu na Radnički, dok je Partizan pao na peto mesto i mora da savlada Mladost kako bi se vratio na mesto koje vodi u Evropu.

Be the first to comment on "FAULOVI OBELEŽILI 160. VEČITI DERBI: Zvezda savladala Partizan i gurnula ga na peto mesto!"